НОВИНИ

У Львові оголосили перших переможців премії імені Степана Бандери

Львівська обласна рада 26 червня оголосила імена перших переможців обласної премії імені Степана Бандери у трьох номінаціях.

Першими переможцями стали: Олег Баган – науковець, публіцист, громадський діяч, керівник ГО "Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова", упорядник багатьох науково-публіцистичних видань, видавець, з міста Дрогобич – в номінації "Громадська діяльність";

Олександр Панченко – громадський діяч, політик, видавець, правозахисник і краєзнавець з міста Лохвиця, що на Полтавщині – в номінації "Політична діяльність";

Ярослав Гаврилюк – народний артист України, режисер, упорядник книги "Крути. Січень 1918 року", з міста Києва, та Євген Перепічка – історик, громадський діяч, автор десятків дослідницьких праць, зокрема "Феномен Степана Бандери", публіцист з міста Львова – в номінації "Науково-навчальна національна державотворча діяльність", розділивши премію порівну.

Премію присуджують щорічно напередодні 1 січня – дня народження Степана Бандери. Цьогоріч – з нагоди Акта відновлення Української держави 30 червня.

Як повідомлялось, у березні Львівська область,за ініціативою депутата облради від "Свободи" Ірини Фаріон,заснувала обласну премію імені Героя України Степана Бандери, а також стипендію для талановитих спортсменів імені Романа Шухевича. П

Її присуджують громадським і політичним діячам, державницьким та громадським інституціям, науковцям за вагомий внесок у розбудову національної української держави.

Грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20 тис. гривень. Претендентами на премію можуть бути люди з усієї України, не обов'язково із Львівської області.

"20 тисяч - це не є велика сума для такої надважливої премії. Тому, я думаю, у наступні роки ми зможемо закласти на відзначення переможців більше обласних коштів", - зауважила Ірина Фаріон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.