Пам’ятник Небесній сотні від ексрегіонала. У Чернівцях кандидати розпочали активну «обіцянкову» кампанію

Політика
30 Вересня 2020, 19:21

​У Чернівцях кандидатами у мери зареєструвалося 16 осіб. За посаду міського голови від партій поборються: Віталій Михайлішин («Команда Михайлішина»), Василь Продан («Рідне місто»), Юрій Бурега («Батьківщина»), Руслан Цаплюк («Сила і честь»), Віталій Другановський («Слуга народу»), Сергій Качмарський («Побратими України»), Олексій Каспрук («Пропозиція»), Василь Дутчак (партія «Наш край»), Михайло Яринич («Народний контроль»), Роман Клічук ( «Єдина Альтернатива»), Василь Максимюк («Європейська солідарність»). Ще п’ятеро кандидатів ідуть як самовисуванці: Галина Жук, Ілля Хочь, Олександр Фищук, Володимир Дідух-Кобзар та Юрій Ковалець.

 

 

Більшість з кандидатів на вибори мера йдуть уперше. Відсторонений голова міста Олексій Каспрук та депутат міської ради Віталій Михайлішин вже були суперниками на місцевих виборах 2015 року. Цього разу вони також серед головних претендентів. За результатами соцопитування групи «Рейтинг», у трійці лідерів Каспрук, Михайлішин та Другановський.

 

Звісно, кожні вибори не минають без обіцянок. Вже кілька тижнів триває «виборчий дощ», який ллється на містян. Ще не всі кандидати активно взялися за кампанію. Тут є свої лідери.

 

Михайлішин через передвиборчі обіцянки потрапив у скандал

 

На першому місці з роздавання обіцянок Михайлішин. З обіцянками покращити життя чернівчанам він з’явився у мікрорайонах Чернівців значно раніше, ніж зареєструвався кандидатом. 

 

Читайте також: «За майбутнє». Спроба створення нової політичної франшизи

 

У чинній міськраді Михайлішин представляє не іменну «команду», а фракцію «Рідне місто». На початку вересня він згадав про своїх і не тільки своїх виборців та активно почав з ними спілкуватися. У кожному мікрорайоні обговорював з мешканцями проблеми і подекуди приписував депутатському корпусу (та відповідно собі) роботи, до яких не мав жодного стосунку. В одному з мікрорайонів Чернівців Михайлішин розхвалив себе і депутатів, завдяки яким нібито з’явився громадський простір. Хоча цей простір створили за співфінансування Європейського Союзу та міської ради. Як повідомляє ОПОРА, коли депутати голосували за виділення частини грошей на реалізацію громадського простору, Михайлішина взагалі не було на сесії.

 

В іншому мікрорайоні пан Михайлішин попіарився на відкритті спортивного майданчика у школі. І запевнив, що він ініціював будівництво спортивних споруд через «Бюджет участі». Але «Бюджет участі» – це ініціатива міської ради, яка виникла у 2016 році, а от голосування і перемога це повністю заслуги мешканців.

 

Потрапив Михайлішин і у скандальну ситуацію через свої передвиборчі обіцянки. Він обурився, що у Чернівцях вже кілька років не можуть встановити пам’ятник Небесній сотні і пообіцяв посприяти його зведенню. Однак йому пригадали, що коли вже відбувався Майдан, Михайлішин (тоді секретар міської ради) був «Партії регіонів» і заявив, що не планує з неї виходити. «Такий піар є лицемірстом», – обурився син загиблого Героя Небесної сотні Богдан Аксенин.

 

Ремонти міжбудинкових проїздів, дитячі майданчики, закупівля тролейбусів, відкриття чернівецьких довгобудів, подача газу у проблемні новобудови – кандидат у мери Михайлішин обіцяє вирішити без перебільшення всі проблемні питання Чернівців.

 

Читайте також: "Голос" йде шляхом Mary Key

 

Очікували, що він повторно піде на вибори мера від партії «Рідне місто». Але цього разу Віталій Михайлович створив нашвидкоруч свою партію «Команда Михайлішина». Її він зареєстрував 21 вересня. А 25 вересня зареєструвався як канидат у мери. Щоправда, у його команді багато кандидатів у депутати, які є наближеними до «Рідного міста». 

 

Другановський обіцяє все

 

Кандидат у мери від пропрезидентської партії «Слуга народу» Віталій Другановський вирішив піарится по-сучасному. Зайняв дев'яте місце в українському рейтингу за сумою витрат на політичну рекламу в Facebook. Майже тисячу доларів він витратив на просування 28 дописів.

 

У Facebook рекламуються кепшн-відео Другановського з його «Стратегією розвитку Чернівців та Чернівецької області». Тут обіцянок дуже багато і дуже різних.

 

 

Серед пропозицій Другановського та команди СН грандіозні плани як для Чернівців. Пропонують відновити історичний центр міста в рамках програми президента «Велика реконструкція». Зробити набережну з рекреаційно-відпочинковою зоною біля річки Прут, технохаби на місці закинутих промислових зон.

 

Щоби зберегти історичний вигляд Чернівців, кандидат від «Слуги народу» пропонує прокласти об’їзну дорогу і вже навіть розмірковує, як буде це робити.

 

«Я планую поїхати в Міністерство інфраструктури, щоб подати пропозицію про відновлення будівництва третього й четвертого етапу об’їзної дороги Чернівців. Маємо підготувати проєктно-кошторисну документацію та провести будівельні роботи», – зазначив політик на своїй сторінці у Facebook. 

 

Читайте також: Чому місцеві вибори на Донбасі можуть не відбутися

 

Також Віталій Другановський обіцяє вивести місто в топ-3 по рівню комфортності життя. Припинити війну кланів, побороти корупцію в Чернівецькій міській раді та організувати її ефективну роботу. Збільшити туристичний потік в 10 разів за п’ять років. І навіть забезпечити розвиток сучасного технологічного виробництва та креативної економіки.

 

Віталій Другановський на представленні Стратегії розвитку розповів, що має мрію – зробити у Чернівцях якісну питну воду, як у Європі, але як саме він це робитиме – не уточнив.

 

Каспрук поки що без гучних обіцянок

 

Третій лідер передвиборчої гонки – відсторонений від обов’язків мера Олексій Каспрук. Участь у виборах мера Каспрук бере вже втретє. Вперше був обраний у травні 2014 року. У листопаді 2015 року переобраний Чернівецьким міським головою на другий термін. Двічі був відсторонений від посади міського голови голосуванням депутатів. Сам Каспрук вважає, що він був неугодний депутатам, які хотіли дерибанити землю і міський бюджет.

 

На минулих виборах Олексія Каспрука пов’язували з партією «Народний фронт». На цих місцевих виборах він балотується від партії «Пропозиція».

 

 

Каспрук поки що гучних обіцянок не дає. Але напередодні виборів видання «Слово і Діло» проаналізувало, як Каспрук виконував обіцянки протягом каденції на посаді міського голови.

 

З періодичними перервами Каспрук на посаді мера Чернівців дав 62 обіцянки, з яких 47 виконав –  а це 76%. 15 обіцянок – провалив.

 

Читайте також: Як змагаються кандидати у маленьких ОТГ

 

Кандидати на мерів та депутатів активно попіарилася на вулиці Хотинській, яка є об’їздною для міста і вже давно потребує ремонту. І коли 17 вересня депутати Верховної ради проголосували за виділення 200 млн грн на капітальний ремонт, кандидати на мера не забули загадати про це у соцмережах, проєктуючи на себе. Другановський на фейсбук-сторінці написав: «Хотинській бути! Ми разом це зробили!». У громадській мережі ОПОРА зазначили, що такий допис може свідчити про самопіар на державних ресурсах. 

 

Каспрук написав на ФБ, що ремонт вулиці Хотинської заслуга усіх тих, хто з 2017 року привертав увагу до необхідності ремонту вулиці.  При цьому Каспрук був мером міста з 2014 року.

 

Більшість кандидатів у мери ще «розганяють» свою передвиборчу агітацію і вона лише розпочинається. Тому найближчий місяць чернівчани почують ще чимало обіцянок.