Пам’ять жертв Голодомору вшанують в усіх українських містах та 32 країнах світу

23 Листопада 2012, 16:20

Мітинги, панахиди, запалення свічок, а також хвилина мовчання пройдуть в усіх обласних центрах, а також у селах та містечках, зокрема, у Бродах, Радомишлі, Кривому Розі, Бердичеві, Дрогобичі, Кременчуці, Малині, Молигів-Подільському, Новоград-Волинському, Олевську та Олександрії.

Українці прийдуть до пам'ятних знаків жертвам геноциду, церков та на майдани. За даними асоціації «Громадянське суспільство», єдиний обласний центр в Україні, де немає пам'ятного знаку жертвам Голодоморів, це – Полтава.

О 16.00 пройде всеукраїнська акція "Запали свічку".

У Києві з 12:00 до 14:00 у Національному музеї "Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні" відбудеться презентація "Народної Книги пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні", яка містить більше чотирьох тисяч віднайдених імен загиблих, встановлених музеєм.

Крім того, буде презентовано електронний інформаційний ресурс "Меморіал пам'яті жертв голодоморів оn-line", що об'єднує всі матеріали голодоморознавчої тематики, представлений у Залі Пам'яті на інтерактивних дошках.

О 14:00 розпочнеться скорботна хода від станції метро Арсенальна до Меморіал пам'яті жертв Голодоморів, де о 14:30 мають розпочатися скорботні заходи.

О 15:00 в музеї-квартирі П.Г. Тичини відбудеться концерт-реквієм, після якого всі учасники віднесуть свічку памяті до Меморіалу пам'яті жертв Голодоморів.

Вже о 18:00 кияни можуть в Музеї Івана Гончара послухати псалми у виконанні Тараса Компаніченка, а також переглянути фільм Сергія Буковського "Живі".

Між тим Молодіжний націоналістичний конгрес та ГО «Борець» закликали усіх небайдужих 24 листопада долучитися до голодування, яке активісти цих організацій проводять з 23 по 26 листопада. Таким чином вони вшановують померлих від голоду.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович та прем’єр Микола Азаров вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років вчора, 23 листопада. У церемонії також взяли участь екс-глави держави Віктор Ющенко, Леонід Кучма та Леонід Кравчук.

Як відомо, проведення меморіальних заходів та акції "Запали свічку пам'яті" у Меморіалі пам'яті жертв голодоморів у Києві та в інших населених пунктах України проводиться щорічно у четверту суботу листопада.

За даними дослідження соціологічної групи "Рейтинг", більшість українців погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.

Меморіальні заходи та акції "Запали свічку пам'яті" завтра пройдуть за кордоном.

Читайте також: Голодомор як геноцид

Позначки: