Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН

30 Листопада 2012, 01:30

За документ проголосували 138 країн, в тому числі, Росія, Бразилія, Китай, Ліван, Туреччина, ПАР та Південна Корея. Проти визнання Палестини як  держави виступили 9 країн, зокрема, Ізраїль, Канада, США, Панама та Чехія.

Перед голосуванням до Генасамблеї звернувся керівник Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас, який ще раз обґрунтував право палестинського народу на власну державу.

“Ми прибули сюди не для того, щоб заперечити існування Держави Ізраїль, а закликати до якнайшвидшого створення Держави Палестина. Ми запитуємо сьогодні у світу: “Чи ми зайві люди у регіоні?”, – заявив Махмуд Аббас.

Відповідний статус "держави-спостерігача, яка не є членом ООН", дозволить Палестині звертатися в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі з позовами проти Ізраїлю, в тому числі з вимогами звільнення окупованих ним територій.

У прийнятому документі Генасамблея також підтверджує "право палестинського народу на самовизначення і незалежність в Державі Палестина на палестинській території, окупованій з 1967 року".

В ООН також вказали на необхідність невідкладного відновлення близькосхідного мирного процесу, який повинен привести до "справедливої, міцної та всеосяжної мирної угоди між палестинською та ізраїльською сторонами", що передбачає врегулювання всіх ключових двосторонніх питань.

У прийнятій  резолюції висловлюється сподівання, що Рада Безпеки ООН "позитивно розгляне заявку" Палестини на повноправне членство  в ООН.

Нагадаємо,  2011 року  Палестина подала заявку на визнання  її повноправним членом ООН. Отримавши підтримку більшості з 193 країн-членів ООН у ГА, вона не була схвалена Радою Безпеки. Голосування в РБ, який приймає остаточне рішення з таких питань, було заблоковано США.

На сьогоднішній день Палестину як незалежну  державу визнали 132 країни-члени ООН.  

Позначки: