Пакистан та Індія підписали угоду про коридор для паломників

24 Жовтня 2019, 17:11

У четвер, 24 жовтня, Пакистан та Індія підписали історичну угоду про відкриття Картарпурського коридору для паломників. Про це повідомило BBC.

 

Відповідно до положень угоди, коридор з'єднає святиню Дера Баба Нанак в індійському регіоні Пенджаб і храм Гурудвара Дарбар Сахіб Картарпур в пакистанському прикордонному регіоні Наровал.

 

Храм Гурудвара Дарбар Сахіб Картарпур зведений на місці смерті засновника сикхізму Гуру Нанака. Святиня в Картарпурі має особливе значення в сикхізмі. Сикхська спільнота в Індії давно вимагала доступу до коридору. Попередні індійські уряди почали обговорення з Пакистаном щодо доступу до святині: це питання порушувалося в 1998 році, у 2004 і 2008 роках. Історично напружені відносини між Індією та Пакистаном ускладнили підписання угоди.

 

Зазначається, що нинішній проект сигналізує про відлигу у відносинах.

 

Пакистан планує відкрити коридор на початку листопада – до 550-річчя від дня народження Гуру Нанака. Щодня 5 тисяч паломників-сикхів матимуть право йти через коридор без візи. Однак, кожен відвідувач повинен заплатити 20 доларів.

 

Нагадаємо, протистояння Пакистан-Індія триває з 1947 року (рік здобуття незалежності Індії та Пакистану) щодо належність штату Джамму і Кашмір. Відтоді між країнами відбулася низка збройних конфліктів.  

 

Останнє серйозне загострення відбулося 14 лютого 2019 року в Кашмірі: смертник підірвав себе під час проходження колони військової техніки. У результаті теракту загинуло 46 індійських військових. Відповідальність за атаку взяла на себе пакистанська «Джаїш-е-Мухаммад».