Отруєння Скріпаля. У Британії заявили, що “Новичок” виготовили у Саратовській області РФ – The Times

6 Квітня 2018, 09:50

Розвідка Великої Британії повідомила, що нервово-паралітична речовина "Новичок", якою отруїли колишнього розвідника Сєрєгя Скріпаля та його дочку Юлію у Солсбері, була виготовлена на військовій дослідницькій базі Росії у Саратовській області. Про це повідомляє видання The Times.

 

Зазначається, що під час брифінгу з представниками країн-союзників британська розвідка назвала факти про причетність військового об’єкту в місті Шихани в Саратовській області щодо виготовлення "Новичка". За результатами даної зустрічі країни вирішили видворити більше 150 російських дипломатів.

 

Зокрема, у Шиханах протягом останнього десятиліття проводилися випробування для того, щоб перевірити ефективність "Новичка" для скоєння вбивства за кордоном.

 

"Розвідка Британії чітко вказала на Росію і Шихани. Без сумніву, що росіяни замітають сліди, поки ми говоримо" – сказав колишній військовий і експерт по хімічній зброї Хеміш де Бреттон-Гордон.

 

Наголошується, що запаси, виявлені на військовій базі РФ, були набагато меншими, ніж ті, що могли бути використані у якості зброї на полі бою. У свою чергу, це передбачає їх застосування для точкових атак.

 

Нагадаємо, 6 квітня постійний представник Великої Британії в ООН Карен Пірс назвала низку причин, чому Лондон вважає, що Росія причетна до хіматаки на екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. За словами Пірс, першою причиною є те, що Лондон не отримав від Москви відповіді на питання, яким чином російський нервово-паралітичний газ опинився у Британії. Вона додала, що Росія виробляла зазначену речовина протягом останніх 10 років та зберігає таку можливість.

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

Раніше Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що результати експертизи щодо токсичної речовини, якою були отруєні колишній шпигун Сєргєй Скріпаль та його дочка, слід очікувати на початку наступного тижня. 

 

30 березня Юлія Скріпаль, дочка колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля, яка прийшла до тями після отруєння, почала їсти та пити. У лікарні Salisbury NHS Foundation Trust розповіли, що стан дівчини швидко покращується і більше не оцінюється як критичний. 5 квітня Юлія Скріпаль зробила першу офіційну заяву від того часу, як вийшла з коми після отруєння у британському місті Солсбері. 

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.