НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. У ОЗХЗ анонсувала оприлюднення результатів експертизи

Експерти Організації отримали зразки медичних аналізів обох жертв та поліцейського, який міг опинитися під впливом отрути.

Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що результати експертизи щодо токсичної речовини, якою були отруєні колишній шпигун Сєргєй Скріпаль та його дочка, слід очікувати на початку наступного тижня. Про це повідомляє прес-служба ООН.

 

Зазначається, що працівники ОЗХЗ зібрали зразки речовини у Великій Британії. Так, вони отримали зразки медичних аналізів обох жертв та поліцейського, який міг опинитися під впливом отрути.

 

"Ці зразки були запечатані і доставлені в лабораторію ОЗХЗ 23 березня 2018 року. Зразки були розділені в присутності експерта із Сполученого Королівства, йому надали частину кожного зразка", – повідомив генеральний директор ОЗХЗ Ахмет Узюмджю.

 

Зазначається, що Лондон заявила про бажання зробити весь процес більш прозорим та поділитися результатами розслідування з іншими країнами-членами ОЗХЗ.

 

Згідно з повідомленням, про результати ОЗХЗ повідомлять у звіті, його копія буде передана Британії.

 

Нагадаємо, 3 квітня експерти з хімічної лабораторії Porton Down, що у Великій Британії не змогли встановити, де була виготовлена нервово-паралітична речовина "Новичок", якою отруїли екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньку Юлію. Для того, щоб визначити походження речовини, потрібні інші матеріали, деякі з них - розвідувальні дані, доступ до яких має уряд. У Міністерстві закордонних справ Британії відповіли тим, що вони все ще переконані, що за атакою у Солсбері стоїть Росія, оскільки мають ширші дані розвідки.

 

Раніше виконавча рада Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила про проведення  4 квітня зустрічі щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері. 

 

30 березня Юлія Скріпаль, дочка колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля, яка прийшла до тями після отруєння, почала їсти та пити. У лікарні Salisbury NHS Foundation Trust розповіли, що стан дівчини швидко покращується і більше не оцінюється як критичний.

 

29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану. 

 

23 березня у Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність.

 

22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.