Отруєння Скріпаля. Екс-розвідник просив у Путіна дозволу повернутись в Росію

24 Березня 2018, 13:24

Владімір Тімошков, колишній однокласник отруєного екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля, заявив, що у 2012 році екс-полковник ГРУ написав листа президенту Владіміру Путіну з проханням повернутись на територію Росії. Про це йдеться в інтерв’ю BBC.

 

За його словами, під час телефонної розмови з екс-агентом у 2012 році, коли той перебував у Британії, Скріпаль сказав, що написав президенту РФ листа щодо дозволу повернутись у Москву.

 

"Він написав Володимиру Володимировичу Путіну про те, щоб до кінця його помилувати і дозволити йому приїхати в Росію, бо там мати, брат і взагалі родичі", – розповів Тимошков.

 

Також Тімошков повідомив, що Скріпаль начебто пошкодував через власну роль подвійного агента.

 

"Він шкодував, бо його життя пішло шкереберть", – підкреслив колишній шкільний друг екс-полковника.

 

Нагадаємо, 23 березня у Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність.

 

22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.