НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Хіматака на Скріпаля. Суд заявив, що екс-агент і його донька можуть залишитися розумово недієздатними

Лікар повідмив, що постраждалі перебувають під сильними заспокійливими та нездатні спілкуватися, і що неможливо оцінити, коли і в якій мірі вони зможуть повернути розумові здібності.

У Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що суд Лондону дав дозвіл на взяття зразків крові у постраждалих для того, щоб підтвердити висновки військово-дослідницької лабораторії Портон-Дауна.

 

У свою чергу, неназваний лікар, який лікує Скріпалів, відзначив, що обидва перебувають під сильними заспокійливими та нездатні спілкуватися, і що неможливо оцінити, коли і в якій мірі вони зможуть повернути розумові здібності.

 

"Точний ефект впливу на їх довгострокове здоров'я залишається неясним, хоча медичні тести показують, що їх розумова здатність може бути порушена до невідомого і досі невстановленого ступеня", - сказав суддя Девід Вільямс.

 

За словами британського судді, аналітик Порт-Дауна повідомив, що найімовірніше, зразки крові показали вплив нервово-паралітичної речовини.

 

"Зразки протестували позитивно щодо присутності нервово-паралітичної речовини класу" Новичок "або тісно пов'язаної з ним речовини", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.