Освітня реформа. Гриневич заявила про готовність направити мовну статтю на експертизу до Ради Європи

15 Вересня 2017, 14:07

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич після зустрічі з послами іноземних держав в Міністерстві закордонних справ України у п'ятницю, 15 вересня.

"Ми готові надати Раді Європи цю статтю закону для експертизи з приводу того, що ця стаття не порушує ті міжнародні зобов'язання, які взяла на себе Україна", – заявила вона.

Гриневич сподівається, що президент України Петро Порошенко підпише закон "Про освіту", поки буде йти експертиза мовної статті.

Я дуже сподіваюся, що президент підпише закон про освіту ", – додала міністр освіти.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.

Зазначимо, що посольство США в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, а Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.