НОВИНИ

Молдова відреагувала на новий закон про освіту в Україні

Президент країни Ігор Додон закликав переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.

Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. Про це 11 повідомили на сторінці політика у Facebook.

"Як президент Республіки Молдова, звертаюся до київської влади із закликом переглянути свою нову політику щодо етнокультурних меншин. Нагадую їм, що в Молдові права української громади дотримуються", - йдеться у повідомленні.

За словами Додона, новий закон про освіту призведе до скасування системи освіти рідною мовою для представників етнокультурних меншин в Україні.

"Уже була величезна кількість реакцій від румунів і молдаван, які живуть в Україні, так само як і від інших етнічних груп, які просять допомоги з боку сусідніх країн і міжнародних організацій і закликають їх до негайної реакції", - наголосив політик.

При цьому він зазначив, що одним з основних завдань демократії є захист прав етнічних меншин, терпимість до культури і традицій меншин, повага їх бажання виховувати дітей їх рідною мовою.

"Висловлюю стурбованість становищем великого співтовариства румунів і молдаван, які проживають на території України, громади, яке в даний час ризикує бути піддане денаціоналізації внаслідок несправедливого закону, введеного в Києві", - зауважив Додон.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Згодом міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у міністерство у зв'язку з прийняттям відповідного закону посла України в Угорщині Любов Непоп.

Зазначимо, що посольство США в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, а Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.