Остаточного висновку про замовника вбивства Хашукджі ще немає – Держдеп США

18 Листопада 2018, 12:48

У Держдепартаменті США заявили, що уряд США не уклав остаточного висновку про те, хто несе відповідальність за вбивство саудівського журналіста Джамала Хашукджі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

 

Заява департаменту з'явилася на тлі повідомлень про те, що ЦРУ нібито вже уклало висновок , що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман особисто наказав убити Хашукджі.

 

Офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) ще не зробило остаточних висновків про замовника вбивства.

 

Вона зазначила, що спецслужби США продовжують розслідування вбивства.

 

"Залишаються численні невирішені питання щодо вбивства Хашукджі. Державний департамент буде і надалі шукати всі відповідні факти ", – заявила Нойерт.

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані