А що може бути гірше очікування в цій ситуації! Цього року ще й електронна система додала серйозних приводів для хвилювання, бо жила ніби окремим життям. Тисячі заяв просто зникали, конкурсні бали зменшувались самі по собі, а сам сайт переважно був не спроможний реєструвати нові особисті кабінети. А для абітурієнтів, що хочуть навчатись в КНУ ім. Шевченка, ще один «сюрприз» у вигляді корупційного скандалу, що, мабуть, невипадково розгорівся навколо вишу саме в розпал вступної кампанії. Тож, точно не позаздриш …
Читайте також: Без права на помилку
Замовивши нове програмне забезпечення для вступної компанії в Міносвіти чи то не встигли, чи то забули протестувати його належним чином. Тому те, що нова система не витримала навантаження вже в перші дні і фактично «впала», стало певною несподіванкою для чиновників і тим паче для абітурієнтів. Довгий ланцюг пояснень щодо складної системи закупівель та провини експлуатанта, а не розробника навряд чи дуже заспокоїв майбутніх студентів і їх батьків, бо впевнений, що для багатьох з них ці електронні документи стали певним сенсом життя на цей короткий період. А тим, кому так і не вдалось взяти штурмом електрону систему та подати документи радісно повідомили, що в останні два дні вишам дозволили приймати звичайні паперові заяви. Таке собі повернення до звичного українського бюрократизму ще й в стислі терміни. До речі, повідомили це всім абітурієнтам, навіть тим, хто вже має електронний кабінет та ніби не має з ним проблем. Зважаючи на нульовий рівень довіри до тієї їх системи уявляю ту величезну кількість бажаючих перестрахуватися. А де є величезна кількість абітурієнтів, там є і черги біля приймальних комісій, яких не було вже кілька років після запровадження електронної системи. Але я, наприклад, в минулому році подавав усі п’ятнадцять можливих заяв (в цьому році максимально лише дев’ять) абсолютно не стримуючи себе в географічному різноманітті. Харків, Київ, Вінниця, Острог, Чернівці, Львів – навіть не уявляю де б шукав телепорт, аби встигнути за два дні побувати в усіх цих містах та подати свої заяви. Цікаво чи відповість хтось за такий ганебний відкат до минулого, так ще й напередодні грандіозних реформ в системі освіти. Щось тепер вже точно не дуже віриться що з чимось новим все буде справді по-новому.
Читайте також: Відраховано
Очолив цьогорічний рейтинг найпопулярніших серед вступників вишів КНУ ім. Шевченка. Звісно, дуже приємно та радісно за рідний навчальний заклад, якби тільки поряд з такою новиною не були повідомлення про черговий корупційний скандал. Нашого ректора Леоніда Губерського знову звинувачують в корупції: і незадеклароване майно, і непрозорі закупівлі для університету, і схеми на переведені з контракту на бюджет, вступі та сесіях. Не забули і про відрахованих взимку студентів, які й почали розслідування щодо червоної ікри за шалені гроші для університету та інших абсурдних фактів марнотратства. Звісно, такі розслідування досить корисні, особливо якщо базуються на реальних документальних фактах, які мають зацікавити антикорупційні органи, яких в країні ніби вистачає. Але те, що здійняли скандал навколо цього саме в розпал вступної кампанії якось дуже підозріло. Сподіваюсь, що і так налякані абітурієнти не почнуть готувати мішки з валютою і думати, що без них здобути освіту в КНУ неможливо.