Орбіти Тігіпка

ut.net.ua
2 Жовтня 2009, 00:00

 

[1537][1538]

 
ЯКОЮ МОГЛА БУТИ УКРАЇНА ЗА ПРЕЗИДЕНТА ТІГІПКА*

 Політика 

Україні, на думку Сергія Тігіпка, потрібна сильна президентська влада. За зразок він пропонує взяти Французьку Республіку кінця 50-х років минулого століття, яка тоді так само, як зараз Україна, переживала економічну кризу, помножену на політичну. Схоже, кумиром пана Тігіпка в політиці є генерал Шарль де Голль, який, «спираючись на довіру народу, подолав спротив парламенту і створив нову конституцію, що дала президенту найширші повноваження». 
 
Економіка
 
– Розширення переліку товарів та послуг, які можуть обкладатися 13-відсотковим загороджувальним митом, задля зниження обсягів імпорту та захисту й відновлення внутрішнього виробництва.     
– Амністія капіталу за максимально спрощеною процедурою. Амністуватимуться не так доходи, як активи в усіх формах – і в Україні, і за кордоном.  
– Максимальне спрощення дозвільної системи для підприємців.
– Запровадження повноцінного прозорого ринку землі.  
– Модернізація ГТС. Створення керуючої газотранспортною системою компанії, 51% якої належатиме Україні (в особі уряду або Нафтогазу), а 49% буде розбито на частини і продано компаніям – представникам європейських споживачів (німецьким, італійським, французьким тощо), а також Газпрому.  

 

Гуманітарна сфера
 
– Припинення «втручання влади в найтонші питання духовного, ідейного та світоглядного життя суспільства», яке Тігіпко називає «культуркампфом по-ющенківськи».
– Державні органи мають утримуватися від «надмірного провокування напруження у відносинах із Росією за рахунок акценту на розбіжностях у тлумаченні історії».
– «Корекція» державної мовної політики на користь російської мови: наділення обласних рад правом надання тій чи іншій мові статусу регіональної (запозичення з програми Партії регіонів?); обов’язкове створення російськомовних версій інтернет-сайтів усіх центральних органів державної влади; скасування титрування чи дублювання російських фільмів українською мовою; перегляд серії рішень Нацради з телебачення та радіомовлення, яким загальнонаціональні канали зобов’язуються випускати продукцію лише українською (на три останні пункти навіть Регіони не наважилися!).   
 
Зовнішня політика
 
– Повернення до багатовекторної політики з акцентом на економічну дипломатію (підтримка українських компаній у їхньому прагненні завоювати місце під сонцем на ринках країн, що розвиваються).
– Ввічливо-партнерські відносини з НАТО.
– У російсько-українських відносинах зниження «градусу напруження шляхом ставки на економічну співпрацю, відмова від безоглядної підтримки режиму Саакашвілі в Грузії та згортання кампанії з переоцінки спільної історії».
– Відновлення активних контактів із Китаєм, Індією, Туреччиною, Єгиптом, Бразилією та іншими «майбутніми лідерами посткризової світової економіки».
– Посилення контролю над в’їздом в Україну громадян ЄС.
– Очищення дипломатичної служби від «професійних патріотів» із низьким рівнем знань.

Вердикт Тижня
 
Кандидат не пропонує основного, що потребує сьогодні електорат: верховенства права, законності. При цьому в деклараціях превалюють незрозумілі для більшої частини виборців меседжі. Відтак претендент однозначно не буде підтриманий більшістю. Натомість проросійська риторика і радикальніша, ніж у Партії регіонів, політика русифікації дозволять йому сподіватися на підтримку частини колишніх прихильників Януковича. Прогноз: 2–3% голосів виборців. 5–6-те місце у перегонах.

 

* Припущення зроблені на підставі книжки Сергія Тігіпка «Україна: проект розвитку».
 
СЕРГІЙ ТІГІПКО
Сергій Тігіпко – незмінний фігурант рейтингів багатіїв України
 
У 2006 році посів 16-те місце в рейтингу Топ-50 найбагатших українців за версією журналу «Кореспондент» зі статками в $483 млн

У 2007–2008 роках його активи експерти оцінювали вже у $900 мл

Позначки: