Опитування: УДАР на 0,9% випереджає опозицію, а “Свобода” набирає 5,1%

8 Жовтня 2012, 13:31

Так, за Партію регіонів  проголосували б 23,3%,  партії "УДАР Віталія Кличка"  віддали б голоси 16%.

За ВО "Батьківщину" проголосували б 15,1%, КПУ– 10,1%.

Вперше досягло межі  виборчого бар’єру ВО "Свобода" (5,1%).

Істотно зросла кількість тих, хто не визначився із вибором – до 24%, що може бути пов’язано з тим, що виборцям вперше був пред’явлений бюлетень у тому вигляді, який буде під час виборів (з 22 партій, з усіма першими п’ятірками).

Як і раніше, більше тих, хто не визначився з вибором,  у Східному (29%%) та Центральному (29%) регіонах,   менше – у Південному (18%) та Західному регіонах (19%).

Усі відсотки вирахувано у відношенні до тих, хто висловив готовність узяти участь у голосуванні.

Готовність проголосувати висловили 77% українців: 57% –  "обов’язково" і ще 21% – "скоріше за все".

Опитування проводилось з 18 вересня по 4 жовтня в 111 населених пунктах у всіх областях України та в Автономній Республіці Крим за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України. Усього було опитано 2043 респонденти.

Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, як засвідчили результати опитування AlphaVu і Київського міжнародного інституту соціології, що проводилось 1–18 вересня, Партія регіонів на 8% випереджає партію "УДАР Віталія Кличка" та на 9% випереджає об’єднану опозицію. 

Соціолог Ірина Бекешкіна заявила, що Україна перетворюється на дикунську державу, де ведучі телеканали використовуючи фальшиві соціологічні дослідження.