НОВИНИ

Соціолог: Україна все більше стає дикунською країною

Україна перетворюється на дикунську державу, де ведучі телеканали використовуючи фальшиві соціологічні дослідження. Про це на прес-конференції у Києві сказала соціолог Ірина Бекешкіна.

Вона наголосила, що таких зловживань фальшивими соцдослідженнями немає у жодній країні світу.

"В Україні відбувається соціологічна вакханалія. Такого нема в жодній країні світу. У нас це є, і з кожним разом все збільшується. На кожній виборчій кампанії фальшивих рейтингів та інституцій з'являється все більше, і ця проблема поглиблюється", - наголосила вона.

Експерт підкреслила, що раніше також використовувалася така технологія, але це робилося не так нахабно. Так, зокрема, вона розповіла, що 2006 року напередодні виборів щотижня з'являлося по 5-6 нових соціологічних інституцій та досліджень, які використовували назви, схожі з існуючими інститутами.

"Тоді все поширювалося тільки в інтернеті, зараз ситуація змінилася, знову використовують фальшиві дослідження інститутів, які можна знайти в мережі. Але прикро, що результати досліджень цих "установ" оприлюднюють такі телеканали як Перший національний, Інтер, "Україна", передруковують відповідні друковані ЗМІ. Також ця інформація активно гуляє інтернетом", - наголосила Бекешкіна.

За її словами, Україна все більше стає дикунською країною, яка не перестає дивувати наших колег-європейців.

"Це все дуже прикро і, на жаль, це не лише впливає на рівень довіри до соціології. Якщо центральні канали абсолютно безсоромно будуть показувати результати неіснуючих соціологічних фірм і досліджень, то навіщо взагалі займатися соціологією? Навіщо взагалі згадувати про європейську інтеграцію? Бо скоро про нас будуть говорити: "Вони з України, де дуже багато диких мавп", - пояснила Бекешкіна.

Як повідомлялось, українці вважають, що основним джерелом порушень і фальсифікацій на нинішніх парламентських виборах стане великий бізнес, який впливає на політику.

Нагадаємо, 26 вересня у Києві у центральній частині міста біля станцій метро роздавали примірники фальшивої газети об’єднаної опозиції «Батьківщина».

Раніше «Батьківщина» попереджає про можливість появи низки фальшивих інтерв’ю лідерів опозиції напередодні виборів.

Читайте також ПР мобілізує адмінресурс: бюджетні гроші, придворні ЗМІ і масова "регіоналізація" чиновників

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.