Так, ідею відокремлення області (регіону) від України та приєднання до іншої держави підтримали лише 8% (найбільше – на Донбасі, Луганська та Донецька області – 18%, найменше – у Західному регіоні – 0,5%).
Створення незалежної держави на основі південно-східних областей загалом підтримують 11% населення України, на Півдні – 10%, Сході – 10%, на Донбасі – 18%, а відокремлення цього регіону та його приєднання до Росії підтримують 9,5% населення Півдня, 11% населення Сходу та 27% населення Донбасу.
В той же час лише 6% населення України хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України та створила свою незалежну державу. Найбільше прихильників такої ідеї на Донбасі (17%), найменше – на Заході (2%). Виходу їх області зі складу України та приєднання до іншої держави хочуть 9% населення, найбільше – на Донбасі (24%).
Дослідники підкреслюють, що сепаратистські настрої більше підтримують люди старшого віку. Так, серед молоді до 30 років хотіли б від’єднати свою область і доєднати до іншої країни 13%, серед людей, яким за 55 років – 29%.
В той же час значна частина населення (32%) вважає, що мiж захiдними i схiдними регiонами України існують глибокi полiтичнi протирiччя, мовнi та культурнi вiдмiнностi, а також відмінності в економічному розвитку. Більш того, ці люди переконані, що в перспективi ці регіони можуть роз'єднатися, створити свої держави, або ж увiйти до складу рiзних iнших держав.
Найбільше подібні ідеї популярні на Донбасі (58%) та на Півдні (48%), найменше така думка поширена в Центрі (20%) та на Заході (20%). На Донбасі думка про істотні протиріччя між регіонами особливо поширена серед людей старшого віку – так думають 66% людей, яким за 55 років, і 49% – віком до 30 років.
В той же час 72% опитаних вважають, що існують серйозні загрози для України, протилежної думки дотримується лише 7,5%. Цю стурбованість поділяють жителі усіх регіонів України.
Найбільшими загрозами громадяни вважають: захоплення України або частини території іншими державами (48%), розпад України на кілька частин (43%) та економічний занепад (42%). В той же час у Західному регіоні більше, ніж в інших, побоюються захоплення українських територій (63%), на Сході – економічного занепаду (58%), а на Донбасі – втрати керованості державою, хаосу (31%).
В опитування взяли участь 2010 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.
Похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Регіони в ході дослідження розподілялися наступним чином: Західний регіон – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області; Центральний регіон – Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська,Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та м. Київ; Південний регіон – Миколаївська, Одеська та Херсонська області; Східний регіон – Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області; Донбас – Донецька та Луганська області.