НОВИНИ

В єдиній Україні хочуть жити 66% мешканців Донецька

Більшість мешканців Донецька (65,7%) хочуть жити в єдиній Україні. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу за ініціативою Коаліції громадських організацій Донецька.

Половина мешканців Донецька (50,2%) висловилися за збереження унітарної держави, що не передбачає переходу до федеративного устрою. При цьому 31,6% з прихильників унітарного устрою вважають, що регіонам слід надати більш широкі економічні та податкові повноваження.

У свою чергу, 15,5% респондентів заявили, що хотіли б бачити Україну, яка б складалася з кількох федеральних округів, одним з яких і буде Донецька область.

Відділення від України та входження до складу РФ хочуть тільки 18,2% учасників опитування, і всього лише 4,7% донеччан готові жити в незалежній від усіх Донецької республіки .

Опитування проводилося серед городян з 26 по 28 березня 2014 року по вибірці, репрезентативній для всього дорослого постійного населення Донецька. Відбір респондентів проходив за багатоступеневою квотною вибіркою. Гранична похибка результатів складає 4,5% (при рівні значущості в 95%).

Як повідомлялось, 6 квітня у Донецьку учасники сепаратистського проросійського мітингу захопили будівлю облдержадміністрації.

7 квітня сепаратисти проголосили створення так званої Донецької народної республіки. Депутати міськради та облради у відповідь заявили, що загарбники будівлі не представляють інтереси ні міста, ні області та не мають жодних повноважень, тому їхні рішення не мають ніякої сили.

У свою чергу Комітет патріотичних сил Донбасу (КПСД) вирішив скасувати рішення про створення "Донецької республіки", у зв'язку з не підтримкою такого рішення населенням регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.