Опитування показало ставлення українців до Мінських домовленостей та статусу Донбасу

2 Грудня 2016, 08:15

Лише кожен 11-й громадянин України (9,2%) позитивно оцінюють результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Зазначається, що близько третини опитаних (30,2%) оцінюють результати Мінських домовленостей негативно і ще близько третини (32,6%) – нейтрально. 16,0% респондентів відповіли, що нічого не знають про ці домовленості, а 12,1% опитаних вагалися з відповіддю.

Водночас відносна більшість респондентів (42,3%) вважають, що питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей необхідно виносити на всеукраїнський референдум. Не підтримують таку ідею 33,2% опитаних, а решта (24,4%) не визначилися.

Читайте також: Опитування показало ставлення українців до повної ізоляції окупованих територій на Донбасі

Якби відбувався референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, то половина населення (49,6%) взяла б у ньому участь, чверть населення (25,5%) – не взяла б, а ще чверть опитаних (24,4%) не визначилися.

«Респондентам ставилося питання, як би вони проголосували, якби відбувався референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і треба було обрати один з двох варіантів дій української влади щодо тимчасово окупованих територій: надання цим територіям особливого статусу чи офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляція. Абсолютна більшість тих, хто взяв би участь у референдумі (53,6%) підтримали б офіційне визнання окупації цих територій та їхню ізоляцію до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України. 29,6% тих, хто взяв би участь у референдумі підтримали б надання цим територіям особливого статусу, амністію для учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів, та проведення виборів до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України. Решта (16,8%) не визначилися з відповіддю», – сказано в тексті.

Нагадаємо, згідно з даними опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 14 вересня 2016 року, 50% українців не підтримували надання Донбасу особливого статусу, тоді як "за" таку ідею виступили 22,7% опитаних.