НОВИНИ

Опитування показало ставлення українців до повної ізоляції окупованих територій на Донбасі

Понад 20% громадян виступають за розірвання будь-яких зв'язків із фейковими республіками.

23% українців висловилися за повну ізоляцію тимчасово окупованих територій Донбасу, тоді як лише 16% виступають за поступову реінтеграцію цих територій в Україну. Про такі результати соціологічного опитування повідомила політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна.

"Що стосується того, як Україна має наразі діяти відносно непідконтрольних територій на Донбасі, то у цьому питанні українці не знайшли єдності. Зокрема, 23% опитаних виступають за повну ізоляцію цих територій і переривання з ними будь-яких зв'язків; 19% - за те, аби зв'язки були обмеженими, але зберігався відкритим умовний коридор для жителів, котрі зможуть перетинати лінію розмежування і отримувати соціальні виплати; 12,5% - за певне обмеження і збереження торгівельних та економічних зв'язків, а 16% виступають фактично за поступову політично м'яку реінтеграцію цих територій з реалізацією Мінська, у тому числі виборів", - сказала вона.

При цьому, за словами Золкіної, ідея винесення питання статусу непідконтрольних територій на всенародний референдум не знаходить підтримки в абсолютної більшості українських громадян: 42% виступають за те, аби такий референдум було організовано, у той час як 37% - проти такої ініціативи. Найбільшу зацікавленість у такому референдумі демонструють жителі самої Донеччини і Луганщини.

"Визнати уже зараз на законодавчому рівні непідконтрольні території Донбасу окупованими 46% виступають "за", 26% - "проти", - наголосила аналітик.

Нагадаємо, за результатами опитування Центру Разумкова, більшість (40% і 37%) українців підтримують підхід «не забудемо, не пробачимо» щодо громадян, які не виїхали із зони АТО і підтримують «ДНР/ЛНР», а також тих, хто був примушений до участі у збройних формуваннях «ДНР/ЛНР», воював проти України. Готові зрозуміти і пробачити – 25% і 27%, відповідно, 13% і 12% вважають їх невинними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.