Опубліковано уточнення Порошенка до законопроекту про електронне декларування

14 Березня 2016, 16:57

На сайті Верховної Ради у вільному доступі з’явилися пропозиції президента Петра Порошенка до законопроекту про електронне декларування. Ознайомитися з проектом можна за посиланням.

Президент пропонує запровадити електронне декларування вже в 2016 році, починаючи з вищих посадових осіб, суддів і прокурорів.

Крім того, передбачено, що надання завідомо недостовірних відомостей в декларації чиновника, тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно з пропозиціями президента, за надання завідомо недостовірних відомостей у декларації настає відповідальність у разі, якщо ці дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.

Передбачаються також зміни до ст. 366-1 Кримінального кодексу України: «карати штрафом від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Правками президента також передбачається можливість протягом семи днів після подачі декларації суб'єкту декларування подати виправлену декларацію.

Разом з тим, пропонується зобов'язати чиновників декларувати автомобілі (цінне рухоме майно) вартістю не від 50 мінімальних зарплат, як зараз, а від 100.

Як повідомлялося, Рада ухвалила закон про електронне декларування в цілому з поправками нардепа Вадима Денисенка просто з голосу без наявного тексту рішення. Згодом виявилося, що законопроект містить норми про відтермінування електронного декларування на рік та скорочує обсяг майна, яке необхідно декларувати.

Після цього посол ЄС висловив розчарування ухваленим законом, а пізніше  Єврокомісія ухвалила рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва. 13 березня президент ветував закон.