За його словами, під час зустрічі обговорювалась тема політичних репресій в Україні, «які прямо загрожують життю лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка».
«Ми розповіли про те, що сьогодні в Україні боротьба йде вже не за ключові права – на свободу слова, на мітинги, на неупереджений і чесний суд, – а, фактично, йде боротьба за право людини на життя», – підкреслив Соболєв.
Він також повідомив, що представники української опозиції розповіли Генеральному секретарю Ради Європи про намагання Генпрокуратури позбавити депутатського імунітету народних депутатів від опозиції Власенка, Немирі, Головка, Дубневича; факти кримінального переслідування парламентарів; застосування грубої фізичної сили щодо жінок-депутатів.
Також під час зустрічі Генсека Ради Європи поінформували про деталі нових обвинувачень проти Юлії Тимошенко.
«Ми розповіли про те, що у справі фігурують факти 16-річної давності, про те, що після смерті Щербаня відбувся масовий перехід власності до оточення Януковича; про те, що кілери, які вбили Щербаня, самі ж були вбиті у в’язниці на території Донецької області, де в той час прокурором працював діючий генпрокурор Пшонка, а губернатором – Янукович», – повідомив Соболєв.
Окрім того, після заслуховування інформації про перешкоджання з боку спікера українського парламенту підготовки документів членам української делегації від опозиції Сергію Власенку та Олені Кондратюк, Генсек Ради Європи пообіцяв підготувати запит з цього питання.
Соболєв нагадав, що через затягування головою Верховної Ради Володимиром Рибаком підписання відповідних розпоряджень щодо складу делегації, Власенко та Кондратюк так і не змогли взяти участь у сесії ПАРЄ.
За його словами, Ягланд підготує запит до комітету Ради Європи з питань запобігання тортурам у зв’язку з ситуацією в Україні та виступить з окремою доповіддю з цього питання на сесії ПАРЄ.