НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Тимошенко не визнає обвинувачення в організації вбивства Щербаня

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко не визнає обвинувачення в організації вбивства народного депутата Євгенія Щербаня. Про це сьогодні на прес-конференції заявила дочка екс-прем'єра Євгенія Тимошенко.

«Моя мама хоче сказати, що вона не визнає ніякі повідомлення, ніякі обвинувачення, які їй були зачитані, тому що все це було зроблено незаконно, без присутності її адвокатів», - сказала Євгенія Тимошенко.

Вона зазначила, що вона як захисник (так само як і інші захисники) не знає суті нового обвинувачення та умов, на яких відбувалося ознайомлення екс-прем'єра з ним.

За словами Євгенії Тимошенко, наразі до екс-прем'єра їде захисник Сергій Власенко. Однак вона сумнівається, що Власенко сьогодні зможе потрапити до Тимошенко.

Водночас Григорій Немиря додав, що коли вчора Євгенія Тимошенко намагалася потрапити до своєї матері, він був присутній на зустрічі з послами ЄС. Вони зв’язалися з Євгенією Тимошенко і та розповіла послам про те, що відбувалося на той момент у лікарні.

Немиря додав, що посли ЄС і США звернулися з проханням про зустріч із Юлією Тимошенко.

Крім того, він заявив, що висновку міжнародної комісії щодо можливості проведення слідчих дій з Тимошенко не існує.

«Богатирьова говорить завідомо неправду. У нас є докази на підтвердження того, що такого висновку міжнародної комісії не існує. Ми вимагаємо (від Генпрокуратури – Ред.) оприлюднити перше відео вручення Тимошенко документів про підозру, де головлікар Афанасьєв просить представників Генпрокуратури залишити приміщення, оскільки стан здоров’я Тимошенко не дозволяє проводити жодні слідчі дії», - сказав Немиря.

Він також додав, що «23 січня у Страсбурзі на запрошення керівництва ПАРЄ відбудеться зустріч Євгенії Тимошенко з Жан-Клодом Міньйоном, Турбйорном Ягландом, з головою комісії з прав людини».

Між тим Євгенія Тимошенко розповіла, що її мати продовжує акцію громадянської непокори.

За її словами, екс-прем'єр не може рухатися, перебуває у душовій кімнаті, кілька діб нормально не спала і місяць тому почала скаржитися на болі в серці.

«Ми вважаємо, що чиниться певний вплив на маму через стіну біля якої стоїть її ліжко, а також ліжко її сусідки. Спостерігалося посилене серцебиття у мами, її сусідки, медперсоналу. Саме тому ми передали дозиметри, аби мама мала змогу вимірювати радіацію», - розповіла Євгенія.

«Ми очікуємо рішення Євросуду і воно має бути за кілька тижнів. Режим затиснуто в кут і вони намагаються використати цей час для того, щоб на довічно посадити мою маму, аби вона не могла брати участь у президентських виборах», - вважає Євгенія Тимошенко.

Нагадаємо, 18 січня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, а Тимошенко вручене повідомлення про підозру її в організації навмисного вбивства з корисливих мотивів разом з екс-прем'єром Павлом Лазаренком.

Пізніше прес-служба Генпрокуратури опублікувала відео від 18 січня, на якому зафіксовано вручення Тимошенко "повідомлення про підозру" у справі про вбивство Щербаня.

Справа про вбивство Щербаня і кримінальна справа про розкрадання бюджетних коштів для виплати боргів ЄЕСУ перед Мінооброни РФ об'єднані в одне провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.