Опозиціонери провели у Москві акцію за зміну влади. Не обійшлося без затримань

22 Жовтня 2011, 18:23

Як повідомляє Інтерфакс, у мітингу націоналістів на Болотяній взяли участь близько 200 осіб. У мітингу взяли участь блогер Олексій Навальний, лідер ДПНІ Олександр Бєлов, лідери інших націоналістичних рухів Росії.

Після закінчення заходу учасники пішли в бік метро "Третьяковська" в супроводі нарядів поліції.

На Болотяній площі в суботу зібралися молоді люди з прапорами і плакатами, що закликають переглянути політику щодо кавказьких республік. Учасники акції, зокрема, тримали такі плакати: "Досить годувати Кавказ", "Досить платити данину".

А ось мітинг опозиції, яка виступила з вимогою зміни влади і проведення чесних виборів, закінчився затриманнями. У поліції кажуть, що група молодих людей з великим транспарантом спробувала в суботу вдень перекрити Тверську вулицю недалеко від Пушкінської площі. Кілька десятків співробітників поліції, які забезпечували порядок на санкціонованому мітингу, що завершився на Пушкінській площі, затримали всіх учасників цієї акції і завантажили в автозак.

У Новопушкінському сквері відбувся мітинг ряду опозиційних організацій, присвячений майбутнім виборам. На ньому виступили три співголови Партії народної свободи (ПАРНАС) Михайло Касьянов, Борис Нємцов і Володимир Рижков.

"У країні твориться жахливе, нас повністю обікрали: вкрали право на демонстрації, на вільну пресу, на незалежний суд, право на місцеве самоврядування, а зараз відібрали останнє – право на вільні вибори", – заявив з трибуни Касьянов.

Він також зазначив, що "рокіровка (між Владіміром Путіним і Дмітрієм Мєдвєдєвим) – це просто знущання і плювок в обличчя кожному громадянину Російської Федерації".

Нємцов заявив: "За нас з вами все вирішили. Але ми не хочемо, щоб Росія повторила долю Лівії. Ми хочемо процвітаючу країну".

За даними Радіо Свобода, в акції, організованій опозиційним рухом "Солідарність", незареєстрованої Партією народної свободи, громадськими активістами, взяли участь більше двох тисяч осіб.

Гасла мітингу "Голосуй за Росію – голосуй проти всіх!", "Постав хрест на злодійській владі". Його учасники закликали громадян Росії висловити свій протест проти невільних, на їхню думку, виборів до Держдуми 4 грудня, поставивши хрест навпроти всіх партій у виборчому бюлетені.

У мітингу брали участь не тільки москвичі, але й жителі інших російських регіонів. Організатори акції заявили, що будуть проводити подібні заходи до дня виборів 4 грудня.