Опозиціонери не збираються ховатися від арешту за межами України

24 Грудня 2013, 14:42

«Генпрокурор заявив, що розслідується кримінальна справа по 109-й статті, а це захоплення державної влади. Я вам можу сказати, що по цій статті повинен проходити Віктор Янукович і судді Конституційного суду, які захопили владу в 2010 році, передавши повноваження Віктору Януковичу ті, на які він не обирався у 2010 році. Якщо вони хочуть арештувати, ми готові до будь-якого розвитку подій», – сказав Яценюк.

На запитання про те, чи будуть лідери опозиції залишатися в Україні у разі переслідувань, Яценюк відповів ствердно.

«Звичайно, навіть без сумнівів», – підкреслив опозиціонер.

Як повідомлялось, 20 грудня під час виступу в парламенті генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що СБУ розслідує два кримінальні провадження за статтею 109 Кримінального кодексу (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Нагадаємо, на початку грудня Служба безпеки розпочала розслідування у зв'язку з діями, спрямованими на захоплення держвлади в Україні.

Опозиція вважає відкриття кримінального провадження СБУ щодо нібито намагань повалення конституційного ладу та захоплення державної влади має виключно політичне підґрунтя.

Читайте також Генпрокурор у Раді: агресивний Євромайдан напав на мирний «Беркут»(стенограма виступу)