НОВИНИ

Опозиція: влада за допомогою СБУ продовжує політичні репресії

Відкриття кримінального провадження СБУ щодо нібито намагань повалення конституційного ладу та захоплення державної влади з боку опозиції має виключно політичне підґрунтя. Про це під час зустрічі лідерів опозиції з послами країн ЄС заявив народний депутат від УДАРу Валерій Карпунцов, повідомляє прес-служба.

Він нагадав, що СБУ розпочала кримінальне провадження  за фактом нібито вчинення вказаного злочину окремими політиками у зв’язку з проведенням третього Народного віче, яке відбулося 8 грудня.

За словами Карпунцова, тим самим влада намагається залякати лідерів опозиційних сил, учасників масових акцій на Майдані Незалежності у Києві та багатьох інших містах України. Крім того, додав народний депутат, влада намагається нейтралізувати масові акції, що відбуваються в Україні.

«Неконституційне захоплення та узурпація державної влади в Україні справді відбулися. Однак сталося це не на мільйонному Народному віче у Києві 8 грудня, а на три роки раніше – у 2010 році після приходу на посаду президента Януковича», - сказав Карпунцов.

Водночас, додав народний депутат, засоби, що використовуються громадянами спрямовані винятково на те, щоб змусити чинну владу почути народ України і виконати його конституційні вимоги.

«Де-факто сьогодні в Україні державна влада стала особистою владою Віктора Януковича. Саме ця особа, обіймаючи посаду президента і попираючи Конституцію України, неправомірно заволоділа усіма ресурсами державної влади, взяла під свій особистий контроль усі головні державні інституції, є фактичним керівником законодавчої, виконавчої та судової влади, розпорядником Державного бюджету України», - наголосив ударівець.

Зокрема, підкреслив Валерій Карпунцов, Янукович фактично здійснив неконституційне заволодіння парламентом, оскільки підконтрольний йому Конституційний Суд дозволив окремим народним депутатам брати участь у формуванні коаліції депутатських фракцій попереднього скликання.  Крім того, другим кроком по неконституційному заволодінню Януковичем державною владою стало формування створеною у неконституційний спосіб парламентською більшістю Кабінету Міністрів України на чолі з головою Партії регіонів Азаровим.

Третім кроком, додав Валерій Карпунцов, стало винесене керованим Конституційним Судом рішення щодо зміни Конституції.

«Фактично Конституційний Суд самостійно змінив Конституцію, перевищивши свої повноваження та привласнивши повноваження Верховної Ради», - сказав народний депутат.

Як повідомлялось, на початку грудня Служба безпеки розпочала розслідування у зв'язку з діями, спрямованими на захоплення держвлади в Україні.