«Мабуть, вже всі забули, що одним із результатів антиконституційного «засідання Верховної Ради» 4 квітня 2013 року стало те, що так звана «більшість» протягнула кілька корупційних законопроектів, які б за нормальних умов роботи парламент навряд чи проголосував», – наголосив Чумак.
Найого думку, влада спеціально назбирала пакет потрібних їй лобістських законопроектів та змін до бюджету, розбавила їх для вигляду «соціалкою» та популізмом, і, закрившись від журналістів та депутатів опозиції у іншій будівлі, «прийняла» у першому читанні потрібний список законопроектів.
Він нагадав, що ухвалений тоді у першому читанні проект № 2291 вносить зміни до Закону «Про угоди про розподіл продукції» та створює при Кабміні новий дорадчо-консультативний орган (Міжвідомчу комісію), який несе мінімальну відповідальність, але наділяється серйозними владними повноваженнями (затверджує перелік конкурсної документації, здійснює державний контроль за виконанням угод про розподіл продукції тощо) та має певні аналогії з сумнозвісною «тендерною палатою».
Окрім цього законопроекту, за словами Чумака, у сьогоднішньому порядку денному стоїть ще проект закону №2405 «Про внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" (щодо державного регулювання укладення та виконання угод)», який також містить багато цікавих нюансів.
«І це ще далеко не весь перелік «важливих для суспільства законопроектів», які були «прийняті» так званою «більшістю» 4 квітня 2013 року. А сьогодні ця «більшість» спробує «протягнути» у другому читанні ці нелегітимні законопроекти, за обкладинкою яких – сумнівні корупційні оборудки та відвертий лобізм окремих політичних груп», – підсумував Чумак.
Як повідомлялось, підписи окремих депутатів у списках реєстрації на виїзному засіданні парламенту, яке відбулося 4 квітня, відрізняються від їхніх особистих підписів у деклараціях про доходи.
4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій.
За інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні "чорної" Ради брали участь не 240, а 168 депутатів.
Депутати проголосували за 22 закони – деякі з них були прийняті в першому читанні, деякі – в остаточній редакції.
В опозиції вимагають переголосування у сесійній залі ВР прийнятий більшістю законів. У ПР з цим не погоджуються.