Яценюк запропонував спікеру парламенту Володимиру Рибаку зустрітися з президентом Януковичем «як суб’єктом законодавчої ініціативи з питань внесення змін до Конституції» з метою термінової розробки спільного узгодженого законопроекту змін до Конституції щодо судової системи.
Він звернувся до Рибака з вимогою відкласти голосування за законопроект.
«Ми не маємо права допустити приватизації судової системи України. Відповідальність судді, робота його на Україну, відповідно до Конституції – це наша вимога», – наголосив Яценюк.
Він запропонував взяти за основу президентський проект закону з обов’язковим внесенням до нього правок, запропонованих опозицією.
Як відомо, сьогодні Рада має розглядати євроінтеграційний закон щодо посилення незалежності суддів.
Опозиційні фракції вчора заявили, що не голосуватимуть за цей законопроект, ініціатором закону виступив президент Віктор Янукович.
«Під прикриттям євроінтеграційних вимог чинна влада та Партія регіонів намагаються «протиснути» закон, який ще більше посилить авторитарну диктатуру президента Віктора Януковича та зробить його вплив на судову систему практично необмеженим. Цей закон не відповідає навіть тим напрацюванням, які були підготовлені Конституційною асамблею, що була створена за ініціатива чинного президента», – йшлося в заяві.
24 вересня Конституційний Суд визначив як конституційні положення законопроекту про безстроковість призначення суддів, яким пропонується скасувати 5-річний термін першого призначення суддів судів загальної юрисдикції та дозволити їх призначати безстроково.