НОВИНИ

Рада передала законопроект Януковича про безстрокове призначення суддів на експертизу його земляка в КС

Верховна Рада просить Конституційний Суд перевірити конституційність законопроекту № 2522 - а , яким пропонується скасувати 5- річний термін першого призначення суддів судів загальної юрисдикції і дозволити їх призначати безстроково.

За законопроект № 2522 -а/П проголосували 377 депутатів при мінімально необхідних 226.

Парламент просить оцінити відповідність законопроекту вимогам статей 157-158 Конституції.

Також Рада просить суд визнати розгляд даного законопроекту невідкладним.

Ініціатором закону виступив президент Віктор Янукович.

Проектом пропонується внести зміни до Конституції.

«Призначення на посаду судді суду загальної юрисдикції здійснюється безстроково Президентом України на підставі та згідно з поданням Вищої ради юстиції» , - сказано в документі.

Документ встановлює , що Вища рада юстиції за пропозицією Вищої кваліфікаційної комісії суддів вирішуватиме питання про надання згоди на притягнення судді до кримінальної відповідальності.

Закон визначає , що призначати суддів необхідно при досягненні кандидатом 30- річного віку (раніше - з 25 -ти ) і до 70 -ти (раніше - до 65 -ти).

Крім того, передбачається скасувати 5-річний термін призначення генерального прокурора.За підсумками 88- ї сесії комісії , що відбулася 14-15 жовтня 2011, Європейська комісія «За демократію через право» («Венеціанська комісія») рекомендувала Україні внести зміни до Конституції і законодавства з метою посилення принципу незалежності суддів.

У жовтні 2010 року «Венеціанська комісія» рекомендувала Україні шляхом внесення змін до Конституції позбавити Раду права призначати суддів на довічний термін і звільняти їх.

Нагадаємо, 18 липня головою Конституційного Суду  обрали В’ячеслава Овчаренка у зв’язку із завершенням трирічного терміну повноважень Анатолія Головіна

З жовтня 2001 року по грудень 2002 року Овчаренко працював суддею Єнакіївського міського суду а згодом очолив його. Після призначення Овчаренка на посаду голови Єнакієвського суду, виявилося, що безслідно зникли матеріали справ про засудження Віктора Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.