Опозиція заявляє про наміри влади перерозподілити мажоритарні округи

6 Березня 2012, 13:21

«Новий закон планують зареєструвати найближчим часом. Для цього шукають «тушку» в парламенті, тобто депутата не від Партії регіонів, який внесе відпрацьований в адміністрації президента закон щодо змін до виборчого законодавства», – цитує Турчинова прес-служба партії.

Зокрема, за його словами, у новому законі влада «вперше хоче зафіксувати прив’язку виборчих округів до регіонів, незалежно від кількості населення, що там проживає».

«Один додатковий округ виділено АРК Крим, по одному – Дніпропетровська область, Луганська та Одеська області, 3 – Донецька. В свою чергу Київ – мінус 4 округи, і по одному округу прибирають у Чернігівській, Хмельницькій, Івано-Франківській області», – повідомив Турчинов.

 На думку Турчинова, такий перерозподіл округів прямо суперечить Конституції та законам.

 «Друга новація – це скасувати закордонний виборчий округ, який прив’язується до міста Києва у зв’язку з тим, що тут знаходиться Міністерство закордонних справ. Нічого іншого не пропонується у цьому законі, як прив’язати закордонний виборчий округ до Донецької області, пояснюючи це тим, що тут найбільша кількість виборців», – зазначив він.

Водночас опозиція вважає недопустимою будь-яку зміну виборчого законодавства напередодні парламентських виборів.

«Зараз, через Конституційний суд, який повністю контролюється Януковичем, відбувається спроба здійснити ревізію закону», – повідомив він, додавши, що одна із задач влади через ревізію закону про вибори – зменшити термін оприлюднення Центвиборчкомом точного списку округів.

«Ми знаходимося у ситуації, коли лише правляче угрупування знає, за яким варіантом проводитимуться вибори, і це, безумовно, створює серйозні проблеми для опозиції, оскільки ми не знаємо, за яким законом проводитимуться вибори», – додав він.

Турчинов переконаний, що тільки загроза невизнання результатів виборів може зупинити наміри влади. За його словами, опозиція співпрацюватиме з міжнародною спільнотою, намагаючись переконати владу, що така часта ревізія законодавства призводить до непрозорості виборів та може призвести до невизнання їх результатів.

Нагадаємо, 59 депутатів Верховної Ради просять Конституційний Суд перевірити конституційність положення закону «Про вибори народних депутатів», у частині віднесення закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів, які створюються на території Києва. 

Позначки: