Опозиція вимагає судити Януковича, Азарова та Каськіва за шахрайство з LNG-терміналом

Акценти
28 Листопада 2012, 18:02

Соболєв сказав, що Януковича, Азарова та Каськіва потрібно притягнути "за шахрайську оборудку з невідомим іспанським інвестором, яка може коштувати Україні мільярдних втрат та втрати територій цілих областей країни". За його словами, це буде першою темою для перевірки парламенту нового скликання і опозиція вимагатиме покарання злочинців при владі.

Соболєв заявив, що цей контракт вимагає чіткої перевірки на предмет того, скільки отримали особисто Азаров, Янукович і Каськів від цієї оборудки.

«Красти гроші з бюджету не вчать у вищих навчальних закладах», – заявив Соболєв та додав, що володіє достовірною інформація про те, що Каськів не отримував вищу освіту. Тому, за словами Соболєва, Каськів взагалі немає підстав займати високу державну посаду і, відповідно, не має повноваження на те, щоб підписувати державні документи.

Нагадаємо,  міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко  заявив, що Україна вивчає питання повноважень представника компанії іспанської компанії Enagas SA на підписання угоди про створення консорціуму з будівництва LNG-терміналу в Одеській області.

26 листопада державне підприємство LNG-термінал (входить в структуру Держінвестпроекту) та іспанська Enagas SA підписали угоду про співпрацю і створення консорціуму з будівництва терміналу для регазифікації скрапленого газу (LNG-терміналу) в Одеській області.

За інформацією відомства, відповідний документ підписали глава Держінвестпроекту Владислав Каськів і генеральний директор із зовнішніх зв'язків Gas Natural Fenosa (материнська група фірми Enagas) Джорді Гарсіа Табернеро.

На наступний же день агентство Reuters розповсюдило заяву іспанської Gas Natural про те, що компанія «не підписувала жодних контрактів з інвестицій у LNG-термінал в Україні, також не очолює ніякого консорціуму для будівництва такого терміналу, і навіть не вивчає таку можливість».

У самому Держінвестпроекті заявили, що вважають появу згаданих повідомлень «через технічні неузгодження, незалежні від української сторони».

Каськів також заявив, що «досі сподівається, що причиною оприлюдненої в ЗМІ інформації є технічні неув'язки».

Enagas SA, найбільший гравець на газовому ринку Іспанії, експлуатує мережу газопроводів, а також ряд LNG-терміналів в цій країні.

Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?

90