Опозиція вимагає порушити проти Азарова справу за завдання збитків державі

20 Жовтня 2011, 17:08

У своїй постанові опозиційний уряд наголошує на безумовному пріоритеті європейського вектору зовнішньої політики як важливого елементу системної інтеграції України у європейський цивілізований простір.

Опозиційний уряд також вимагає від влади дотримуватись європейського напрямку і підписати угоду про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Крім того, опозиція засуджує спроби правлячого режиму втягнути Україну у Митний союз, «оскільки це призведе до відновлення СРСР та до ізоляції України від цивілізованого світу».

Прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв заявив, що Європа чітко дала зрозуміти українській владі, що ніякої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом без асоціації не буде.

Соболєв зазначив, що Євросоюз – це об'єднання не лише за економічними інтересами, а об'єднання країн, які сповідують чіткі демократичні цінності, зокрема, такі як права і свободи громадян, права опозиції, свобода преси.

«Судячи з останніх заяв Януковича, ми готові відмовитись від зони вільної торгівлі і асоціації з Європейським союзом», – зазначив Соболєв.

Говорячи про негативні наслідки вступу до Митного союзу, Соболєв згадав останню заяву президента Білорусі Лукашенка про те, що падіння вдвічі курсу «зайчика» є прямим наслідком вступу в Митний союз.

Також, за його словами, Митний союз призведе до збільшення мита на продукти харчування та товари першої необхідності. «А обіцянки про те, що будуть переглянуті ціни на газ, так і залишаться обіцянками», – резюмував Сергій Соболєв.

Нагадаємо, 18 жовтня Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан підписали угоду про створення зони вільної торгівлі.