«Торік була розіслана цидулка із Держкомзему, що ринок землі уже буде запроваджений з 1 січня 2012 року, і орієнтовна ціна буде $300-500 за українські чорноземи – у той час як землі Англії оцінюються в $20 тисяч, землі Франції – у таку ж ціну. Тобто ви розумієте, про що йдеться. Збідніле село, мабуть, за копійки продасть цю землю. А потім що з цією землею буде, кому перепродадуть цю землю спекулянти? І що вони з нею будуть робити?» – наголосив Кириленко.
Як повідомлялось, Верховна Рада України 6 вересня пізно ввечері ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», який відкриває шлях для функціонування ринку землі.
Закон, який має набрати чинності з 1 січня 2013 року, передбачає створення Державного земельного банку, який повинен надавати аграрним підприємствам кредити до 5% від ставки Нацбанку.
На ранковому пленарному засіданні скасував своє рішення від 21 червня про прийняття цього закону через те, що він був ухвалений з порушеннями регламенту.
Нагадаємо, у червні парламент позбавив місцеві органи влади права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Депутати прийняли в цілому два законопроекти N10042-10043, які повинні вирішити поточні проблеми земельного ринку. Перший з них дозволяє визначити межі адміністративно-територіальних одиниць без генеральних планів населених пунктів. Другий законопроект завершує процес розмежування земель державної та комунальної власності. Землями комунальної власності стануть всі ділянки в межах сіл, селищ і міст, крім тих, на яких розміщені держвласність і органи державної влади.
У ході розгляду поправок була прийнята норма, яка різко змінює всю земельну систему в Україні. Зокрема, сільські, селищні та міські ради, районні та обласні держадміністрації, а також АР Крим будуть позбавлені права розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення, що знаходиться на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсівотреб.
Опозиційний народний депутат Анатолій Гриценко вважає, що влада готує найбільшу аферу не на виборах, а довкола продажу землі.
В Україні вже відбулися акції протесту аграріїв проти земельної реформи, яку пропонує нинішня влада. В країні близько 10 млрд неприватизованих земель, а відповідний законопроект у Раді спрямований на те, щоб цю землю прихопили, заявляють вони.
Читайте також: Держава банкує