Опозиція у Польщі вважає нечесними результати місцевих виборів

23 Листопада 2014, 15:50

Опозиція у Польщі планує звернутися до суду та вийти на протести через незгоду з результатами місцевих виборів. Про це заявив лідер опозиційної партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський.

"Ми вважаємо результати ненадійними та помилковими, просто щоб не використовувати слово "сфальшованими", – зазначив він.

"Це велика проблема для польської демократії, оскільки згода на такий розвиток подій означатиме зміну системи. Це означає зсув Польщі на Схід", – додав Качинський.

"Таким чином виборчі процедури в Польщі насправді не матимуть жодного значення, а служитимуть лише для штучної легітимізації існуючої влади", – наголосив лідер опозиційної партії.

За його словами, опозиція не погодиться на це та опротестовуватиме результати місцевих виборів в регіональних судах.

Окрім того, як зазначив Качинський, опозиція підніматиме питання нечесних виборів також і на міжнародних форумах та в Європейському парламенті.
Він також заявив, що 13 грудня відбудеться демонстрація опозиції.

"Цього року ми будемо мати дуже чітке гасло – ми не згодні зі способом підрахунку голосів на виборах, наполягаємо на перевірці того, що сталося та зміні виборчого законодавства таким чином, що можливості фальсифікацій різко скоротилися", – зазначив Качинський.

Раніше повідомлялося, що голова Центрвиборчкому (НВК) Польщі подав у відставку 21 листопада.

Місцеві вибори у Польщі відбулися ще минулої неділі, але НВК страждає від проблем з функціонуванням виборчої системи. Це викликає затримку з підрахунком голосів і ускладнює визначення результати виборів.