НОВИНИ

МЗС Польщі: Росія мусить шукати вихід із глухого кута, спричиненого санкціями

Росіяни шукатимуть вихід із глухого кута, в який їх заганяють, тому політично потрібно залишити їм можливість вийти.

Європейський Союз ще залишає Російській Федерації можливість виходу з глухого кута, в якому країна опиняється в умовах західних санкцій через дії щодо України. Про це сказав польський міністр закордонних справ Гжегож Схетина в ефірі Radio Zet, коментуючи вчорашнє засідання глав МЗС країн ЄС.

"Росіяни будуть шукати виходу з цієї ситуації, з цього глухого кута, до якого їх заганяють, тому, звичайно, політично треба залишити їм таку можливість",- сказав він.

Схетина назвав руйнівними для російської економіки запроваджені західними державами санкції, котрі додатково супроводжуються падінням цін на нафту, яка зараз коштує 77 доларів за барель. На його думку, росіяни це повинні усвідомлювати, і тому шукають виходу з цієї ситуації, що склалась.

Польський міністр відзначив, що російська влада повинна розуміти, що "весь вільний світ проти них" в справі конфлікту з Україною, та виступив за ще більше посилення санкцій у випадку подальшої агресії росіян.

Нагадаємо, міністри закордонних справ держав Європейського Союзу 17 листопада домовились про розширення списку людей, проти яких будуть введені персональні візові та фінансові санкції, в який увійдуть лідери самопроголошених Донецької та Луганської «народних республік». Водночас санкції не будуть поширені на представників Російської Федерації.

Раніше представники української влади закликали західні держави посилити санкції проти Росії за те, що вона визнала проведені проросійськими бойовиками так звані вибори на початку листопада цього року та у цьому місяці збільшила поставки зброї для бойовиків, які, у свою чергу, активізували напади на позиції українських військових на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.