Опозиція: питання Тимошенко спровокувало у регіоналів “законодавчу імпотенцію”

13 Листопада 2013, 10:00

У законопроекті запропонована норма про тюремні «канікули» для лікування ув'язнених, дія якої не поширюється на засуджених за тяжкий або особливо тяжкий злочин, поєднаний із насильством, за операції з наркотиками, а також на злочинців-рецидивістів. При порушенні лікарняного режиму або невиконанні вимог медиків український суд може в будь-який момент перервати лікування –  на введенні цієї норми раніше наполягали в ПР, пише "Коммерсантъ Украина".

Утім, опозиція не описала юридичний механізм виконання рішення суду на території зарубіжної держави. Після закінчення лікування суд може повернути засудженого до в'язниці, або "залежно від наслідків лікування і поведінки особи" залишок терміну можна замінити на більш м'яке покарання або зовсім скасувати його.

Час лікування пропонується зараховувати у термін відбування покарання.

Спочатку в ПР позитивно сприйняли ініціативи своїх опонентів.

"Слава богу, ми починаємо день з нормальних тез", – заявила Інна Богословська (ПР), а її колега Віталій Журавський попросив півторагодинний перерву для вивчення законопроекту.

Однак після перерви з'ясувалося, що компроміс неможливий. У ПР звинуватили опозицію в порушенні домовленостей. "Мова йшла про перерву в покаранні, а ви говорите про звільнення від покарання, про умовно-дострокове звільнення, – сказала пані Богословська.

Жорстка критика ПР обурила представників опозиції.

"Ми пішли на максимально можливі поступки, врахували ваші основні вимоги. Якщо влада не прийме навіть такий варіант – це буде навмисний зрив євроінтеграції" , – заявив Андрій Кожем'якін ("Батьківщина").

Ірина Геращенко (УДАР ) запропонувала виправити формулювання, що викликають заперечення ПР: "Про УДО йдеться тільки у назві статті, а насправді у проекті йдеться про тюремні канікули, давайте виправимо". Її ініціативи не знайшли підтримки у фракції ПР – там зажадали зовсім відмовитися від готового законопроекту і повернутися до обговорення концепції .

Дебати з кожною хвилиною ставали спекотнішими. Депутати вже практично не згадували про норми законопроекту і лише обмінювалися звинуваченнями . "Замість того щоб щось запропонувати, ви тільки кажете: "Все погано, все погано…" Запропонуйте хоч щось! Що за законодавча імпотенція?" – обурювалася Ірина Геращенко.

"Виженіть, будь ласка, тих, хто вам це писав! Вони не знають законодавчого поля", – піднявши роздруківку опозиційного законопроекту, відповіла Інна Богословська.

На другій годині дискусії депутати то й справа переходили на крик, не соромлячись непарламентських висловів .

"Досить тролити всіх, дістали вже!" – вигукнула Геращенко.

Богословська концентрувалася переважно на критиці Кожем'якіна .

"Ви нас за ідіотів тримаєте! Ви колишній кадебіст, чіпляєте на себе марку демократа!" – доводила вона.

"Що ви тут плетете, вже ригати від цього хочеться!" – заперечив їй Геннадій Москаль ("Батьківщина") .

В опозиції наполягатимуть, щоб сьогодні, на позачерговому засіданні Ради, цей документ був винесений на голосування. Як стало відомо, Брюссель підтримує опозиційні фракції в цьому спорі .

"Якщо ПР відкине навіть цей проект, всім стане ясно, хто насправді не хоче європейської інтеграції", – заявив високопоставлений європейський дипломат, ознайомлений з текстом законопроекту.

Нагадаємо, робоча група з підготовки законопроекту, який би вирішив «питання Тимошенко» 12 листопада вчергове не дійшла згоди і не досягла жодного результату. 

У середу, 13 листопада, відбудеться позачергове засідання Верховної Ради. У депутатів залишився останній шанс для виконання вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію.

читати ще