Опозиція просить США та Швейцарію надати інформацію про рахунки Тимошенко, які “знайшов” Пшонка

20 Листопада 2013, 12:46

"Я інформую вас офіційно про те, що фракція партії "Батьківщина" підготувала запити і направила в усі європейські посольства. Зокрема, в посольство Швейцарії, в тому числі і в посольство США, з проханням надати нам інформацію про наявність будь-якої нерухомості або будь-яких рахунків, які б належали, або Юлії Володимирівні, або її родині", – розповів Турчинов.

Він переконаний, що їхня «інформація ще раз підтвердить брехню Генеральної прокуратури і цієї влади".

Турчинов зазначив, що йдеться про заяву генерального прокурора Віктора Пшонки, що "якась громадська організація знайшла в Швейцарії $500 млн".

"Я хочу сказати , що ця інформація не має ніякого підтвердження та назв підприємств, рахунків і банків. Більше того – ця інформація несе виключно агітаційний брудний зміст і має на меті дезінформувати громадськість та європейське співтовариство", – сказав Турчинов.

Як повідомлялось, 19 листопада генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що на рахунках одного із швейцарських банків знайдено кошти, виведені з України за участю Юлії Тимошенко.

Раніше міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, у незаконному привласненні яких підозрюють групу осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.

ЗМІ повідомляли, що Кабмін нибито хоче повернути в Україну  4,1 мільярди гривень Павла Лазаренка, а екс-прем'єра Юлію Тимошенко зробити головним фігурантом тієї справи.

За інформацією видання, $477 млн із цієї суми були заморожені на рахунках Павла Лазаренка у 2006-му, коли він був засуджений американським судом. Якщо в історії з $477 млн Юлія Тимошенко, згідно з матеріалами суду, була задіяна лише побічно (нібито саме вона переказувала гроші на рахунки Лазаренко в 1996-1999 роках), то в позові, який Кабмін планує подати до суду Женеви, за інформацією джерела, вона є головним фігурантом.