Інформація про протиріччя всередині політсили та можливу кооперацію лідера УСДП з командою Віктора Януковича почала з’являтись ще на початку 2011 року. Згодом Королевська вийшла з «Батьківшини», чим тільки зміцнила версію про внутрішні протиріччя в БЮТ.
У відповідь Королевська вивела з Комітету опору диктатурі свою партію УСДП та проголосила себе “жертвою інтриг лідерів БЮТ”. У таборі опозиції (як бютівці, так і їхні партнери) події сприймають однозначно: «якщо не з нами, то проти нас».
Віктор Швець, БЮТ
– Я не маю матеріалів (щодо співпраці Королевської з АП – Ред.). Але я часто їжджу по Україні і бачу, що вся Україна заклеєна портретами Королевської. Мені здається, що при нормальному розкладі ситуації опозиціонер просто не мав би можливості так вільно здійснювати такі рекламні акції. І я думаю, що рішення про вихід партії Королевської з Комітету опору диктатурі тільки підтверджує правильність рішення фракції. Я підтримую це рішення. Не можна одночасно і бути в опозиції і робити все для того, щоб ця влада зміцнювалася і процвітала. І не потрібно при цьому прикриватись відомими прізвищами, і казати, що хтось комусь щось доручав. Я прекрасно знаю, що ніхто і нікому нічого не доручав.
Сергій Соболєв, БЮТ, партія «Реформи і порядок»
– На засіданні фракції обговорювались питання, що стосувались неголосування за найважливіші закони. Раніше дев’ять чоловік було виключено з фракції, включно з Васадзе, Баграєвим та іншими, незважаючи на їхні посади та заслуги перед партією. Тільки за те, що вони проголосували за продовження повноважень парламенту і президента. Тоді таке рішення нікого не дивувало. Чому потрібно дивуватись зараз, коли людина не голосує за дуже важливе нині рішення – виконання резолюції ПАРЄ, хоча вона присутня в залі з карткою за дві години до голосування? А потім раптом виявляється, що картка кудись поділась… У нас вже був схожий прецедент з депутатом Данькевичем. Тоді голосували за призначення Тимошенко прем’єром, і він розказував, що випадково натиснув не на ту кнопку. Потім він виявився “тушкою”. Тому, я вважаю, у подібних питаннях не може бути ніяких поступок.
Також скажу, що на засіданні фракції обговорювалась ситуація, коли людину агітували піти з опозиції, а потім у неї виникли проблеми з прокуратурою, ця людина вчора цілий день була на допиті. Ось такі дивні речі відбуваються. І ці проблеми з прокуратурою схожі на ті, які раніше виникали у Суслова.
До речі, на минулих виборах УСДП провела практично на всіх 225 округах до окружних комісій, а де була можливість і до дільничних, людей, які потім голосували разом з представниками від Партії регіонів. При цьому від ПРП чи від БЮТ до комісій в кращому разі потрапляла одна особа. Дуже багато дивних збігів обставин, і я не вірю, що це відбувається просто так.
Але я думаю, будь-що рейтинг Королевської не зросте більше того, який зараз фіксують соціологічні опитування – в межах 0,1%. Я пам’ятаю, як свого часу створювали паралельну «Нашу Україну», з’явлались інші двійники. Це давало всім тим людям в межах похибки не більше 0,1%. Якщо ця мета переслідується Партією регіонів, вони наштовхнуться на ті самі вила.
Андрій Павловський, БЮТ
– Обурює той факт, що Королевська піариться, розвішує білборди, обіцяє нову економіку в той час, коли Юлія Тимошенко перебуває в тюрмі і вся опозиція знаходиться в скрутному становищі. Вона могла б хоча б дописати на тих білбордах «Юлі – волю!». До того ж ця рекламна кампанія проходить безперешкодно, а отже, очевидно, за мовчазної згоди місцевих держадміністрацій. Тому і виникають підозри у роботі на Адміністрацію президента. Королевська давно демонструвала своє ставлення до фракції: вона не з’являлась на її наради, пропускала пленарні засідання парламенту. Вже отримувала догану від фракції. Друге попередження призвело до її виключення з БЮТ.
Раніше Королевська казала, що не піде на вибори самостійно окремим списком і не перешкоджатиме «Батьківшині». Суслов і Логвиненко хотіли висуватись по мажоритарних округах, і ніхто не був проти. Тепер ці домовленості, схоже, будуть анульовані.
Андрій Парубій, НУНС
– Я вважаю, що сьогодні КОД є єдиним найбільш оптимальним майданчиком, на якому опозиція може координувати свої дії. І не зважаючи на протиріччя, які виникають, я вважаю, що в КОД зібрані ті сили, які дійсно є опозиційними. Тому я не думаю, що для політ сили, яка вважає себе опозиційною, вихід з КОД – правильний крок. Можна запідозрити інші мотиви і підстави для такого кроку. Не думаю, що у УСДП є якісь шанси для подолання п’ятивідсоткового бар’єру.
Звичайно, влада зараз буде докладати зусиль, щоб у виборах брали участь якомога більше псевдо опозиційних сил, які себе називатимуть опозицією. При цьому вони дистанціюватимуться від КОД і критикуватимуть його. Влада витрачатиме на це шалені кошти, щоб дезорієнтувати виборців, щоб люди не зрозуміли, хто насправді є опозицією. Сподіваюсь, що Королевська не братиме в таких проектах участі.
Ксенія Ляпіна, «За Україну»
– Питання виключення Королевської з фракції – це справа БЮТ. А от щодо того, що її партія брала участь в КОД, а тепер через якісь особисті непорозуміння з нього виходить, мені здається, це – не партійний підхід, а міжособистісний. Мені видається, якщо партія позиціонується як опозиційна, варто поєднувати зусилля в рамках КОД. Можливо, це помилка, пройде емоційна реакція, і буде якесь інше рішення. Але на міг погляд, ці дії неправильні.