Так, опозиціонери нагадали, що 5 березня 2012 року газета "International Herald Tribune" опублікувала статтю міністрів закордонних справ Швеції, Великобританії, Чехії, Польщі та Німеччини про Україну. В ній "міністри чітко заявили, що "подальший прогрес щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а саме підписання та ратифікація, насправді, блокується діями української сторони".
Міністри також написали, що "розвиток подій в Україні впродовж останніх двох років змушує поставити під сумнів наміри Києва щодо дотримання фундаментальних цінностей, які є основою Угоди та наших відносин у широкому контексті” та нагадали про політично-вмотивоване переслідування лідерів опозиції, що є "несумісним з європейським вибором України".
Крім того, в опозиції нагадали, що 25 вересня Держсекретар США Гілларі Клінтон та Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики заявили, що відносини ЄС та США з Україною "зможуть насправді рухатися вперед тільки після того, як в країні буде покладено край вибірковому переслідуванню та будуть проведені вільні та чесні вибори".
"На сьогодні жодна з цих умов не була виконана, про що пані Клінтон та Ештон зробили відповідні заяви", – наголосили у прес-службі.
"Також нещодавно Посол ЄС в Україні Ян Томбінскі наголосив, що підписання Угоди про Асоціацію було «призупинене через питання, пов‘язані з вибірковим правосуддям, зокрема зі справами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, з незавершенням судової реформи та з нашими сумнівами щодо минулих виборів", – йдеться у повідомленні.
"Таким чином, на сьогодні єдиною перешкодою для європейської перспективи України є режим Януковича, який на словах оголошує європейську інтеграцію пріоритетом для нашої держави, а в дійсності робить протилежне", – наголошується у заяві.
"На сьогоднішній момент Угоду про асоціацію було "ув’язнено", а ключ знаходиться в руках керівництва країни”. Тому звертаємося до Президента Януковича та його уряду з вимогою діяти, поки не стало запізно", – резюмували в опозиції.