Опозиція обіцяє оприлюднити список мажоритарників у травні

2 Березня 2012, 14:42

«Очевидно, реальність така, що поки ми не побачимо перелік округів, а за законом максимальний строк – 30 квітня, поки остаточно ми карту бою не побачимо, ми не зможемо оприлюднити остаточну версію єдиного списку за мажоритарним округом», – сказав він.

Томенко підкреслив, що у зв'язку з можливою зміною закону про вибори Ради й можливим скасуванням одночасного балотування за округами і партійними списками дії опозиційних партій можуть істотно змінитися.

«У цьому разі ми в часі заручники цієї гри, що влада здійснює щодо перегляду певних норм закону про вибори», – сказав він.

Крім цього, перший заступник «Батьківщини», Олександр Турчинов спрогнозував, що першим номером в об'єднаному списку кандидатів у депутати від «Батьківщини» буде колишній прем'єр-міністр, лідер партії Юлія Тимошенко.

«Сьогодні ні в кого не виникає питань, що справжнім, найбільш сильним політиком опозиції є Юлія Тимошенко… саме вона має бути першим номером у списку об'єднаної опозиції», – сказав він.

Також Турчинов додав, що перша п'ятірка списку буде визначатися на з'їзді партії.

Як повідомлялось, «Батьківщина» і партія «Народний рух України» домовилися про формування єдиного списку кандидатів у депутати на парламентських виборах.

Раніше 51 депутат Ради звернувся із проханням у Конституційний Суд про перевірку на відповідність Конституції положень закону «Про вибори народних депутатів» про право кандидатів балотуватися одночасно від мажоритарного округу й за партійним списком.

17 листопада 2011 року Рада ввела пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборах з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і без участі у виборах блоків.