За його словами, сьогоднішнім голосуванням за нібито скасування законопроекту про наклеп провладна більшість та керівництво ВР ввели в оману не тільки народних депутатів, журналістів, а й все українське суспільство.
Сас продемонстрував стенограму ранкового засідання, де спікер ставить на голосування пропозицію про скасування рішення ВР про прийняття у першому читанні проекту внесення змін та доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексу щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини.
Однак, за словами Саса, відповідно до п.1 ч.1 статті 114 Регламенту ВР, за наслідками розгляду законопроекту у першому читанні парламент може приймати рішення про прийняття документу за основу з дорученням головному комітету підготувати його до другого читання. А відповідно до статті 91 Регламенту, суб'єкт права законодавчої ініціативи вносить проект постанови, в якій рекомендує прийняти те чи інше рішення Верховній Раді.
Таким чином, за словами Сергія Саса, сьогоднішнім рішенням Верховна Рада скасувала рішення про прийняття законопроекту у першому читанні, але не відмінено постанову та пункт про доручення головному комітету підготувати законопроект до другого читання.
Народний депутат зазначив, що у базі законопроектів вказується, що рішення про прийняття у першому читанні скасовано, але у базі залишилась постанова депутата Журавського №11255, яку, насправді, Верховна Рада не приймала, але вона існує.
«У сухому залишку ми маємо законопроект, який не знятий з розгляду, а це означає, що він у будь-який момент може бути внесений та проголосований ще у цьому скликанні», – заявив Сас.
Як повідомлялось, народний депутат від партії регіонів Олена Бондаренко заявила, що ПР не гарантує, що не повернеться до голосування за закон про наклеп після виборів. Про це в коментарі журналістам сказала
Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада 349 голосами скасувала прийнятий раніше у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, що стосуються посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини".
У першому читанні законопроект був прийнятий 18 вересня.
Проект закону викликав критику з боку Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ, громадських організацій та депутатів Європарламенту.
25 вересня стартувала Всеукраїнська акція протесту "Захисти своє право знати. Скажи ні закону про наклеп" проти ухвалення даного закону. Ряд українських ЗМІ вийшли з порожніми шпальтами.
У той же день Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення парламенту про прийняття в першому читанні проекту закону про наклеп. Він підкреслив, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови. При цьому він заявив, що залишається на тих же політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.
Джерела Тиждень.ua повідомили, що законодавчі зміни про кримінальну відповідальність за наклеп можуть бути прийняті після парламентських виборів. Під час бесіди співрозмовник Тиждень.ua наголосив, що після виборів законопроект буде проголосований «обов'язково».
Читайте також: Операція «Наклеп»: влада відволікає увагу суспільства