Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина», голова підкомітету Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Олександра Дубовой, повідомляє прес-служба «Батьківщини».
Депутат відзначив, що у законопроекті є очевидним намагання МВС розширити права інспекторів ДАІ, разом з цим зросте суб’єктивний підхід при визначенні правомірності дій водіїв і автовласників.
Це стосується передовсім пропозицій надати право інспекторам ДАІ здійснювати «контроль технічного стану колісних транспортних засобів під час їх експлуатації», а також права «відвідувати підприємства, установи й організації для виконання контрольних і профілактичних функцій».
«Відвідувати» підприємства – дуже солодка діяльність. Спитайте у пожежників, співробітників санепідемстанцій і інших наділених правом «відвідувати». Схоже на те, що у міліції замість боротися, вирішили долучитися», – відзначив Дубовой.
«Щодо перевірки технічного стану транспортних засобів під час експлуатації – цікаво подивитися, яким чином МВС втілюватиме цей пункт. Ключове слово «під час експлуатації», тобто перевірка здійснюється прямо на дорозі. Якщо навіть для того, щоб елементарно виміряти тиск у шинах автомобіля, потрібен додатковий контрольний пристрій, то для реалізації цього права у повному обсязі патрульні екіпажі ДАІ мають возити з собою обладнання мініавтослесарень», – відзначив депутат.
Він вважає, що на практиці водіям легше буде відкупитися, аніж доводити свою правоту, що може вимагати або скасування поїздки, або необґрунтованої затримки в дорозі до з’ясування правомірності претензій міліціонерів.
«Тому цей законопроект виглядає як спроба під загальний шумок протягнути через Верховну Раду ініціативи, що збільшують корупцію на українських дорогах, і саме з цих причин народні депутати не мають права за нього голосувати», – сказав Дубовой.
Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ розробило законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі види порушень у сфері безпеки дорожнього руху", яким пропонує суттєво підвищити штрафи за порушення Правил дорожнього руху, а також розширити перелік порушень ПДР.
Після цих ініціатив ДАІ, активісти радять водіям обладнати свої автомобілі відеореєстраторами.