Опозиція блокуватиме угоду про асоціацію з ЄС до звільнення Тимошенко

Акценти
22 Листопада 2012, 08:51

"Я буду всіляко закликатиме ЄС до того, щоб угоду не було підписано, якщо влада не виконає повністю як мінімум ті вимоги (європейської спільноти – Ред.), які звучали раніше", – заявив вчора газеті "Коммерсант-Украина" голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк (БЮТБ).

"Це наша спільна позиція", – доповнив його радник екс-прем’єра Юлії Тимошенко Григорій Немиря.

Слід зазначити, що за останній рік в ЗМІ неодноразово з'являлися відомості про те, що прихильники Тимошенко лобіюють в Європі відмову від підписання угоди про асоціацію до звільнення екс-прем'єра, хоча публічно вони це неодноразово спростовували.

Тимошенко направила в Брюссель декілька офіційних звернень із закликом підписати договір незалежно від її майбутнього. Однак восени ситуація змінилася – ряд політиків, що зустрічалися з Тимошенко, заявили, що вона знову переконує їх тимчасово відмовитися від асоціації з Україною.

Високопоставлений співрозмовник в Брюсселі зазначив, що заперечення опозиційних лідерів здатні створити нездоланну перешкоду для підписання угоду про асоціацію.

"Ми категорично не згодні з такою риторикою опозиції, вона шкодить процесові і дуже заважає нам досягти консенсусу щодо підписання договору (між країнами-членами ЄС – Ред.). Щоб зробити це в нинішніх непростих умовах, нам потрібна підтримка всіх ваших політичних сил , крім хіба що комуністів, – відзначило джерело газети. – Невже вони (опозиція – Ред.) не розуміють, що час грає проти України? Через п'ять років цей договір буде дуже складно підписати".

90