Передусім, за словами активістів, це проявилося у складанні протоколів про адмінпорушення щодо агітаторів від партій та кандидатів, також були зафіксовані дрібні затримання під приводом необхідності встановити особу.
За даними спостерігачів, активність силових структур найбільше простежувалась на сході (Луганська та Харківська області) та в центрі України (Київська та Черкаська області).
Наприклад, у Сєверодонецьку Луганської області самовисуванець по 106 округу Юрій Фурман не зміг зустрітись з мешканцями міста, бо його затримали правоохоронці начебто через організацію несанкціонованого мітингу, хоча проведення зустрічей кандидатів з виборцями не потребує попереднього узгодження з місцевою владою (згідно з ухвалою Луганського окружного адмінсуду).
Читайте також: Під час виборчої кампанії суди забороняли мітинги, газети та рекламу з Кличком
Як зазначили активісти, іноді силові структури використовують для тиску на кандидатів та партії, які займають нейтральну позицію або перебувають в опозиції до чинної влади. Так, у районному центрі Лохвиця (Полтавщина, округ 150) «Беркут» охороняв осіб, які роздавали буклети, що містили "чорний піар" проти кандидата від партії УДАР Тараса Кутового.
Нагадаємо, громадянська мережа ОПОРА за результатами загальнонаціонального спостереження за виборами повідомила, що у жовтні було зафіксовано 159 випадків використання адмінресурсу у 21 області України.