НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Передвиборча агітація влади: білборди з чиновниками, концерти та тиск з вмовляннями

Цьогорічна виборча кампанія відзначилася активною агітацією чиновників за партію влади і її кандидатів-мажоритарників.

Так, всередині вересня у Дніпропетровську з'явилися білборди і плакати, на яких губернатор області Олександр Вілкул виступав на підтримку кандидатів-мажоритарників від Партії регіонів.

Фото  рукостискання губернатора області з кожним із 17 мажоритарних кандидатів від Партії регіонів розміщено на всіх соціальних договорах, пропонованих мешканцям Дніпропетровщини. 

Крім цього в місті розміщені білборди з зображенням мера Дніпропетровська Івана Куліченка, який висловлює підтримку своєму заступнику: "Анатолію Крупському Дніпропетровськ може довірити найскладніші завдання. Я вірю Крупському!".

Варто зауважити, що така агітація була не поодинокою. 

Керівники районної адміністрації Гусятина на Тернопіллі в робочий час організовували зустрічі з селянами та просили підтримати на майбутніх виборах Надію Хоптян – дружину чинного губернатора області Валентина Хоптяна.

Наприкінці вересня цього року громадські активісти ОПОРИ зафіксували агітацію з боку начальника управління культури та туризму Житомирської облдержадміністрації Юрій Градовський, який є солістом гурту «Древляни». Він в робочий час виступав з концертами на підтримку кандидата в народні депутати по одномандатному виборчому окрузі №67 (м. Чуднів) самовисуванця Віктора Развадовського.

Як зазначали активісти, чиновник не перебував у відпустці.

У цікавий спосіб закликав голосувати за Партію регіонів заступник голови Хмельницької ОДА Вадим Гавришко.

«...підтримати нашу політичну силу провладну, Партію регіонів на виборах 2012, 28 жовтня. Підтримайте? Ну що вам, шкода підтримати?» -запитав він зі скорботним виглядом.

Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб заявив, що проаналізував виборчу ситуацію і дійшов висновку, що в опозиції зібралися одні горлопани, представники УДАРу платять податки в Німеччині, і лише у ПР є «обличчя України», на концерти якого ходить багато людей.

"Відбуваються різноманітні дії наших опонентів, але ми забезпечили рівні умови для всіх політичних сил. Зараз ми не набагато випереджаємо такі партії, як УДАР, "Батьківщина", які мають по 15 - 16 % серед опитаних черкащан. Якщо подивитися на таку розстановку сил, то виборча кампанія проходить відкрито, прозоро, за принципом конкуренції. Сьогодні ПР впевнена у своїй перемозі й немає потреби щось підтасовувати, щоб знівелювати всю ту роботу, яка проведене владою за останні два з половиною роки. Курс реформ, який започаткований президентом України", - наголосив Тулуб.

У свою чергу, голова райдержадміністрації на Хмельниччині Ігор Добжанський агітував за ПР в приміщенні РДА. Зокрема, він зібрав керівників районних штабів партій. Під час розмови, яку учасники записали на диктофон, керівник району заявив:

"Я сьогодні є членом Партії регіонів... Я вас прошу підтримайте владу. Я не кажу, щоб ви підтримали Партію регіонів. Підтримайте мене".

"Ігор Миколайович, що від нас треба?" - запитала одна з присутніх. Добжанський відповів: "Щоб ви ніде активно не виступали, активно не переконували людей, що прийде Кличко...".

Крім цього, губернатори використовували робочі поїздки для агітації. Зокрема, голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький райони відверто агітував населення голосувати за кандидатів від Партії регіонів. 

Разом з Папієвим районами їздили два кандидати від Партії регіонів. Зокрема, Геннадій Федоряк (Голова ПАТ «Чернівцігаз») – кандидат від ПР по округу №203 (Новоселицький, Глибоцький райони, частина Сторожинецького району, частина Садгірського району міста Чернівці) та Михайло Бауер (директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації) – кандидат по округу №202 (Путильський, Вижницький, Кіцманський райони, частина Сторожинецького району). ОПОРА зняла 6 відеороликів, які свідчили про агітацію губернатора.

4 жовтня син прем'єра кандидат в депутати від Партії регіонів в окрузі № 47 Олексій Азаров (місто Слов'янськ, Олександрівський, Слов'янський райони) був присутній на врученні губернатором Донеччини Андрієм Шишацьким автомобілів "швидкої допомоги" медикам Слов'янська, Слов'янського та Олександрівського районів і виступав на цьому заході в якості спікера.

Пізніше губернатор пояснив, що на заході були й інші кандидати. «Олексій Азаров "швидкі" не вручав - вручав я. Він від себе вручив комплекти спецодягу », - сказав голова області.

Керівника Одещини Едуарда Матвійчука теж неодноразово звинувачували в незаконній агітації в робочий час за Партію регіонів та місцевих мажоритарників.

Так, 8 вересня відбулося урочисте відкриття відремонтованого в рамках "Народного бюджету" міжквартального проїзду в Суворовському районі міста. Відкриття проводили Матвійчук та Геннадій Труханов (кандидат від ПР по цьому окрузі). Відкриття відбувалося під прапорами ПР, а на місці були встановлені агітаційні намети і поширювалися агітаційні матеріали цієї політичної сили, повідомляє ОПОРА.

Агітацію за провладних кандидатів зафіксували й зі сторони голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, якого під час відкриття скверу на вулиці Мартиросяна у Солом’янському районі супроводжував кандидат в депутати Максим Луцький, а при відкритті дитячого дошкільного закладу № 196 в Голосіївському районі - кандидат в депутати Ігор Лисов.

На фото: Попов та Луцький відкривають сквер

Губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк агітував за кандидатів-"регіоналів" Тетяну Засуху, а також Олександра Онищенка.

Голова Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк у Каховці закликав до голосування на виборах за Партію регіонів і кандидата по 185 мажоритарному округу Михайла Опанащенка. Губернатор у своїй промові розхвалював здобутки місцевої та центральної влади.

На Буковині ОПОРА зафіксувала, що всі голови РДА агітували за кандидата в депутати в округу № 204 від Партії регіонів, сина голови ОДА Михайла Папієва Артема Семенюка.

Читайте також: Царство адмінресурсу: опозиція може втратити голоси у регіонах, де влада непопулярна

Загалом активісти громадянської мережі «Опора» зафіксували 162 випадки адміністративного впливу на виборчий процес. Очолили список порушників голови Чернівецької та Донецької ОДА Михайло Папієв і Андрій Шишацький. 2 місце посідає голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук. 3 місце - голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. ОПОРА не зафіксувала, аби голови Львівської, Івано-Франківської та Чернігівської облдержадміністрацій брали участь у незаконній політичній передвиборній агітації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.