ООН готова ввести миротворців у Сирію

23 Жовтня 2012, 10:53

За його словами, в даний час ООН вже розробляє плани дій миротворців з можливого забезпечення безпеки мирних громадян країни. При цьому він додав, що поки рано говорити про можливе кількості миротворців.

Ладсус підкреслив, що для розгортання миротворчого контингенту протиборчі сторони повинні виконати низку умов, зокрема, умову про припинення вогню. Він зазначив, що спецпредставник з Сирії Лахдар Браха в даний час намагається домовитися про перемир'я хоча б на час мусульманського свята жертвопринесення Ід аль-Адха, який відбудеться з 26 по 28 жовтня.

На початку 2011 року в Сирії почалися масові антиурядові демонстрації, які восени переросли в повномасштабну громадянську війну, яка триває досі. Жертвами, за даними ООН, стали більше 30 тисяч людей.

Нещодавно стало відомо, що Євросоюз схвалив нові санкції проти Сирії. Зокрема, в "чорному списку" тепер значиться 181 особа з оточення президента Башара Асада.

Нагадаємо, домовленість про припинення вогню, яка почала діяти 12 квітня, невдовзі було порушено, і в країні лише побільшало насильства.

Позначки: