Омбудсмен зустрілася з екс-бійцями роти “Торнадо” у Лук’янівському СІЗО

14 Серпня 2018, 21:14

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у вівторок, 14 серпня, у Лук’янівському СІЗО зустрілася із колишніми бійцями роти "Торнадо", щоб перевірти обставин конфлікту, який стався 9 серпня. Про це український омбудсмен написала на своїй сторінці в Facebook.

 

"Тільки повернулася з Лук’янівського СІЗО, де зустрічалася з ув’язненими працівниками роти "Торнадо". Як тільки зі ЗМІ стало відомо про події, які відбулися на території Лук’янівського СІЗО 9 серпня, представники офісу Уповноваженого відразу поїхали на місце для з’ясування обставин та проведення перевірки, а також спостерігали за ситуацією всі інші дні", – йдеться в повідомленні.

 

Денісова наголосила, що екс-бійці "Торнадо" подали заяви про захист прав до офісу омбудсмена.

 

"Наші представники поїхали у місця, куди етапували інших чотирьох "торнадівців", та прийняли у них заяви, після чого були відкриті провадження для з’ясування ситуації. Такі ж заяви ми отримали від тих ув’язнених, хто залишився у Київському СІЗО", – заявила вона.

 

За її словами, ув’язнені повідомили, що їм потрібна медична допомога.

 

"Я звернулася до слідчих і ми домовилися, що вся необхідна медична допомога буде надана. Зважаючи на скарги ув’язнених на працівників медичної частини слідчого ізолятору, ми вирішили, що оглядатимуть їх лікарі не з медчастини пенітенціарного закладу, а ті, яких надасть КМДА. Відкрито провадження, тримаю цю справу на контролі", – підсумувала омбудсмен.

 

 

 

 

Дивіться також: Обшуки в Лук'янівському СІЗО. ГПУ оприлюднила фото слідчих дій

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.