Омбудсмен призначила представника з дотримання прав жителів окупованого Криму

6 Червня 2018, 18:29

Омбудсмен України Людмила Денісова призначила Ісмаїла Халікова представником Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Про це в середу, 6 червня, повідомляє прес-служба омбудсмена.

 

Як зазначається, Халіков з 2014 року працював зі справами кримськотатарського народу, зокрема в Адміністрації президента України.

 

Так, Денісова впевнена, що призначення відповідного представника допоможе у вирішенні проблем жителів півострова, а саме – паспортизація кримчан, отримання молоддю освіти на території материкової України, нестача житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), виплати пенсій та депозити на непідконтрольній території та інші.

 

"У межах його повноважень – безперешкодне відвідання без попереднього повідомлення органів державної влади та місцевого самоврядування, місць примусового утримання громадян незалежно від їхнього статусу, а також ознайомлення з документами та отримання їх копій в органах державної влади і місцевого самоврядування, органах прокуратури, включаючи справи, які перебувають в судах", – йдеться в повідомленні.

 

За словами Денісової, серед пріоритетних задач Халікова буде створення стратегії реінтеграції півострова, дотримання та захист прав жителів Криму.

 

Нагадаємо, 4 червня Уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова та виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун провели зустріч, у ході якої вони домовились об’єднати зусилля, щоб до українських політв’язнів в Росії потрапили лікарі.