Олланд, Меркель і Путін обговорили по телефону підготовку зустрічі в “нормандському форматі”

12 Жовтня 2016, 20:28

Президент Франції Франсуа Олланд обговорив з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом РФ Владіміром Путіним по телефону в середу перспективу проведення саміту в "нормандському форматі", який може пройти найближчим часом в Берліні. Про це повідомляється на офіційному сайті французького президента.

"Вони разом працювали над створенням умов для саміту в "нормандському форматі", який може бути організований дуже скоро в Берліні. Вони погодилися з необхідністю забезпечити конструктивність зустрічі і її користь в контексті врегулювання конфлікту на сході України", – ідеться в повідомленні.

Наголошується, що "основні параметри" переговорів раніше вже були озвучені залишаються незмінними: вони передбачають стійке припинення вогню, розведення сил і безперешкодний доступ моніторингової місії ОБСЄ до кордону. Політично вони передбачають, що місцеві вибори пройдуть в рамках і з дотриманням законодавства України та стандартів ОБСЄ.

Олланд і Меркель також мають намір поговорити в четвер, 13 жовтня, з президентом України Петром Порошенком.

У свою чергу, в Кремлі повідомляють, що "обговорювалася ситуація в Україні, зокрема, перспективи подальшого міжнародного сприяння врегулюванню внутрішньоукраїнського конфлікту шляхом неухильного виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року". Путін підкреслив безальтернативність цих домовленостей як основи для розв'язання кризи, підкреслили в Кремлі, додавши, що співрозмовники домовилися "активізувати консультації в різних форматах".

"Лідери також обмінялися думками з сирійської проблематики. Відзначено важливість координації зусиль міжнародного співтовариства в боротьбі проти терористичної загрози", – йдеться в повідомленні.

"Путін висловив надію, що запланована на 15 жовтня в Лозанні зустріч глав зовнішньополітичних відомств Росії, США і низки ключових країн регіону буде результативною з точки зору реального сприяння врегулюванню в Сирії", – йдеться в повідомленні Кремля.

Раніше в Адміністрації президента України повідомили, що Петро Порошенко в четвер, 13 жовтня, проведе телефонні переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом.

Нагадаємо, глава МЗС Франції Жан-Марк Еро сказав, що зустріч лідерів «Нормандської четвірки» щодо ситуації на Донбасі може пройти 19 жовтня. При цьому в Адміністрації президента України не підтверджували остаточне узгодження дати, оскільки переговори з приводу організації ще тривають. 

Згодом посол РФ у Франції Алєксандр Орлов заявив, що канцлер ФРН Ангела Меркель запросила лідерів країн«нормандської четвірки» на вечерю в Берліні, яка відбудеться 19 жовтня.