НОВИНИ

Зустріч у "нормандському форматі" може відбутися 19 жовтня – МЗС Франції

В Адміністрації президента України не підтверджують остаточне узгодження дати.

Глава МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив у понеділок, 10 жовтня, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" щодо ситуації на Донбасі може пройти 19 жовтня. Про це він сказав в ефірі радіостанції "Франс Ентер".

"У той же день (на який заплановано візит президента РФ Владіміра Путіна в Париж - Ред.) розглядається можливість проведення зустрічі на рівні глав держав, щоб спробувати просунутися у врегулюванні українського питання, оскільки ми активно діємо з Німеччиною в рамках так званого "нормандського формату" в рамках того, щоб домогтися реалізації мінських угод", - заявив він.

Як відомо, 19 жовтня Путін має намір відвідати Францію і обговорити з французьким колегою ситуацію в Україні, а також стан справ в Сирії.

Раніше прес-секретар російського лідера Дмітрій Пєсков заявив, що триває підготовка до майбутнього візиту Путіна до Парижа, в рамках якого запланована його зустріч з його французьким колегою Франсуа Олландом.

Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв сказав агентству Інтерфакс-Україна, що українська сторона як і раніше виходить зі змістовної складової в питанні підготовки чергової зустрічі лідерів "нормандської четвірки".

"Для нас ключовою є не стільки дата і місце проведення зустрічі в "нормандському форматі", а змістовне наповнення саміту з урахуванням інтересів української сторони, зокрема з приводу виконання Росією умов безпеки за Мінськими угодами", - сказав Єлісєєв коментуючи пропозицію французької сторони провести зустріч "нормандської четвірки" 19 жовтня в Парижі.

Таким чином, заступник голови Адміністрації президента України дав зрозуміти, що переговори з приводу організації зустрічі лідерів "нормандського формату" тривають і остаточна дата ще не узгоджена.

Нагадаємо, раніше президент Росії Владімір Путін заявив, що Росія і надалі підтримуватиме "нормандський формат", водночас не сказав, чи братиме він участь у планованій найближчими тижнями зустрічі. Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв припустив, що зустріч у "нормандському форматі" пройде в Берліні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.